nedeľa 8. februára 2015

RECENZIA: Mechanický Anjel

svet Tieňolovcov vo viktoriánskom Anglicku...

Autor: Cassandra Clare
Počet strán: 400
Orig. Názov: Clockwork Angel
Séria: The Infernal Devices - Pekelné Stroje
Diel: #1
Počet dielov v sérií: 3
Žáner: Fantasy, Sci-fi, Young Adult
Vydavateľstvo: Slovart, 2013
Anotácia: Šestnásťročná Tessa Grayová sa vydáva na dlhú zaoceánsku plavbu, aby vo viktoriánskom Anglicku našla brata. V Londýne plnom upírov, bosorákov a iných nadprirodzených bytostí, ju čaká doslova hrôza. Útočisko nájde u Tieňolovcov, ktorí jej prisľúbia pomoc, ak im na oplátku poskytne svoje tajomné schopnosti. Tessu očaria najmä dvaja najlepší priatelia: Jem, za ktorého peknou tvárou sa skrýva temné tajomstvo, a modrooký Will, ktorý od seba všetkých odháňa štipľavými komentármi a nevyspytateľnými náladami. Tessa pochopí, že si bude musieť vybrať, či zachráni brata, alebo pomôže novým priateľom zachrániť svet a že láska je to najnebezpečnejšie kúzlo zo všetkých.


Hlavná hrdinka Tessa Grayová sa vydá na plavbu do do Anglicka, aby tam našla svojho brata Nathaniela. Nečakane unesená v dome Temných sestier, ktoré ju mučia a využívajú Tessinu dosiaľ nenájdenú schopnosť brať na seba podobu druhých. Následne ju zachránia Tieňolovci, skupinka mladých lovcov démonov, ktorý jej pomôžu aj v hľadaní brata.

"Tieňolovci, pozor! Keď budete zabíjať druhých, sami zomriete. Váš anjel vás neochráni pred tým, čo nevytvoril ani Boh, ani diabol."

Úžasné. Toto je definícia knihy jedným slovom. Úplne si ma zobrala už na prvej stránke. Mesto kostí bolo tiež perfektné, ale toto..bolo proste lepšie. Dal by som tomu milión hviezdičiek. Viktoriánske Anglicko, Londýn, proste sa mi to páčilo o trošilinku viacej ako Mesto kostí. Cassandra Clare proste nikdy nesklame. Už to teraz môžem povedať, hoc som od nej prečítal len dve knihy. Proste úžasne a pútavo píše a ani si neuvedomujete, že knihu čítate. Mal som na pláne pokračovať teraz u Nástrojov smrteľníkov, no po tomto sa musím vrhnúť na Mechanického princa, ktorý už vedľa mňa ticho čaká a následne na Mechanickú princeznú. Viete o tom, že Clary som miloval. Ale Tessu ešte viacej! Proste všetko na tejto knihe..milujem a zbožňujem! Úplne všetko bolo dokonalé. A ešte viac to bolo lepšie len o to, že sa to odohráva v minulosti. Pre mňa to bol neuveriteľný zážitok. Postavy si ihneď zamilujete, sú dokonalo vytvorené. Stále si hovorím, ako niekto mohol vytvoriť niečo takéto...proste Cassandra Clare má talent a vie písať brutálne. Ani neviem, čo k tomu dodať, no slovami ako sú úžas, perfekt, dokonalosť by som túto knihu mohol ospevovať aj celý deň.

"Neochráni vás pred armádou, ktorá sa nezrodila ani v nebi, ani v pekle."

Hodnotenie: že sa aj niekto pýta! Proste kniha bola dokonalá, skvelá a rýchlo sa čítala. Odporučujem každým milovníkom fantasy či dobre napísaných kníh a samozrejme aj tým ku ktorým aj teraz patrím - milovníkom Nástrojov smrteľníkov! Čiže u mňa si kniha zaslúžila plný počet hviezdičiek. To je minimum čo môžem tejto knihe dať. ★★★★★

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem internetovému kníhkupectvu PreŠkoly.sk
Knihu si môžete najlacnejšie zakúpiť TU.

4 komentáre:

 1. OOoooo ako tak čítam, tak sa veru mám na čo tešiť :) aj sa teším!! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já se už delší dobu chystám na Nástroje smrti, jestli je ale tahle série dokonce ještě lepší než vychvalované Nástroje smrti, tak si jí rozhodně napíšu na seznam taky. Musí se nechat, že aspoň podle těhle pár odstavců vypadá při nejmenším zajímavě :)
  Lory Humble

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Já se už delší dobu chystám na Nástroje smrti, jestli je ale tahle série dokonce ještě lepší než vychvalované Nástroje smrti, tak si jí rozhodně napíšu na seznam taky. Musí se nechat, že aspoň podle těhle pár odstavců vypadá při nejmenším zajímavě :)
  Lory Humble

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!