sobota 7. marca 2015

RECENZIA: Precitnutie

Autor: Lisa McMann 
Počet strán: 232
Orig. Názov: Wake
Séria: Wake
Diel: 1
Žáner: Fantasy, Sci-fi, Horory 
Vydavateľstvo: Fragment
Anotácia:Temné sny prichádzajú! Sedemnásťročná Janie sa noc čo noc dostáva do cudzích snov, ktoré odhaľujú odvrátenú stránku ľudského života. Janie sa nemôže nikomu zdôveriť - neuverili by jej a mysleli by si, že sa zbláznila. A tak žije so svojou schopnosťou ako s prekliatím, ktoré nedokáže ovládať. Raz sa Janie prepadne do nočnej mory, z ktorej jej stuhne krv v žilách - prvý raz nezostáva v niečej zvrátenej duši len pozorovateľkou, ale stáva sa aj účastníčkou...


Obálka sa mi páči, je jednoduchá a pekná, popravde, kúpil som si túto knihu kvôli peknej obálke. (A že stála euro pade, btw)

Príbeh už aj podľa anotácie, nám prezrádza život dievčaťa, ktoré má tajnú schopnosť - dokáže sa dostať do podvedomia snov a nočných môr druhých. (Nebudem to tu zbytočne predlžovať)


Kniha sa mi,úprimne povedané, nepáčila. Neviem síce prečo, pretože jej schopnosť sa mi páčila, ale proste ma nezaujala. Pravdaže má veľké písmenká, kniha je v maličkom formáte, rýchlo a ľahučko sa číta, behom hodiny prečítate z nej minimálne štyridsať strán, no i tak môj názor to nezmení. Pripadala mi, akoby to bol úúúplne iný príbeh, len kvôli tomu, aby sa to "viacej predávalo" tak tam autorka dodala fantasy prvky a nadprirodzenú schopnosť. Samozrejme, toto je len môj názor a ak sa niekomu páči, tak mu to nebudem brať za zlé. Každý proste máme iný vkus. Postava Janie som nemal nijako v láske, ale nemal som k nej až taký "hejt". Naozaj, čo ma na tejto knižke "troška" zaujalo bolo to, že tá hlavná postava má takú nezvyčajnú schopnosť. Ale inak som sa pri nej nudil, i keď strany v nej ubiehali ako voda. Keď som ju zbadal v kníhkupectve a prečítal som si(dobre napísanú) anotáciu tak som si hovoril "to môže byť dobré" a ešte keď som sa pozrel na tú cenu, tak som ju musel brať. Bohužiaľ, kniha nesplnila moje očakávanie.  Čiže asi tak. To je môj názor na ňu. 
Ale ak podľa mojej recenzie myslíte na to, že knihu si nekúpite, tak to nerobte. Na knihu sú rôzne názory, kladné i záporné, je to kniha, ktorú musíte vyskúšať a povedať si naň svoj názor. Čiže ak si chcete knihu kúpiť, tak sa nenechajte odradiť, možno sa vám zapáči. 

Hodnotenie: Už len s mojich pocitov a názorov na túto knihu môžete vedieť, že jej nedám vysoké hodnotenie. Knihe dávam jednu hviezdičku z piatich.


    ★


Máte knihu aj vy doma? Ako sa vám páčila?

5 komentárov:

 1. Teraz netuším, či som dávnejšie niekde kúsok čítala alebo sa mi to snívalo, lebo mi je strašne povedomá :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ono to je staršia knižka, takže určite si ju niekde videla :))

   Odstrániť
 2. Páni, o téhle knize slyším úplně poprvé a děkuji za varování :D Určitě sáhnu v knihkupectví raději po jiné.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak máš aspoň istotu a nebudeš musieť míňať penízky :DD :))

   Odstrániť
 3. Ahoj chcem sa ta spyta či si čítal knižky Ríša Temnoty od L.J.Smith?

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!