nedeľa 12. apríla 2015

Nedeľa s úryvkom #1 | Šepotání

Ahojte! Dnes tu mám pre vás opäť nový príspevok s novou témou. Chcel som robiť úryvkové úterý, ale keďže toto meme sa mi viac hodí na nedeľu tak som  ho premenoval, dúfam, že vám to nevadí. Budem ho robiť v nedeľu, neviem či každú. 
Dnes vám sem hodím úryvok s knihy, ktorú som si práve objednal a vy ju určite už poznáte, pretože sa o nej rozpráva všade. Dnes bude úryvok z knihy Šepotání, z príbehu jednej skutočnej krajiny zázrakov! :)

Kniha je v češtine, takže i tento úryvok z nej bude. Užite si ho! Ja sa neviem proste dočkať už tejto knihy, bude to bomba! :)

Jednosměrná jízdenka do Podzemní říše

          Brouky jsem začala sbírat, už když mi bylo jedenáct. Jedině tak je totiž dokážu umlčet. Když nějakému hmyzákovi propíchnete panděro špendlíkem, pěkně rychle sklapne. Některé z mých obětí lemují zdi, zatímco jiné ještě čekají v zavařovacích láhvích na to, až je použiju. Cvrčci, brouci, pavouci... včely a motýli. Nejsem vybíravá. Jakmile si pustí pusu na špacír, stanou se snadnou kořistí. Nechce to nic moc, jen uzavřený plastový kyblíček naplněný kočičí podestýlkou a slupkami od banánů. Pak už stačí jen vyvrtat dírku do víka a protáhnout jí umělohmotnou trubičku a máte past na brouky. Ovocná slupka je přiláká, potom uvíznou pod víkem a čpavek z kočičí podestýlky je otráví a zároveň preparuje. Moje breberky ale neumírají zbytečně – jejich mrtvolky vyskládané do rozličných tvarů a forem tvoří umělec-ká díla. K dozdobení používám ještě usušené kytky, listy a stébla trav, která dodávají výslednému kusu na sádrovém podkladě barvu a strukturu. Tyhle morbidní mozaiky jsou má mistrovská díla.


Dúfam, že sa vám tento kratučký článok-nečlánok páčil a tak aj úryvok. Uvidíme sa čoskoro a vy sa majte dovtedy krásne! :)3 komentáre:

  1. Díky za ukázku. Tuto knihu si v budoucnu určitě přečtu !!!
    http://milujemekihy.blogspot.cz/

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Som si povedala, že si dám už od YA oddych, ale tejto knihe asi neodolám :) To bude krásna rozprávka! :)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!