piatok 7. augusta 2015

On my Wishlist #4


Vítam vás pri ďalšom "wishlistovom" článku. O čo ide? Uverejniť knihu/knihy, ktoré by ste si kúpili, prečítali, alebo jednoducho ju máte vo svojom wishliste a prajete si ich mať doma :)

Názov: Škola dobra a zla
Autor: Soman Chainani
Anotácia: Sophie čakala celý život na to, kým ju unesú do Školy dobra, kde sa z nej stane princezná, nájde si toho pravého princa a budú spolu naveky šťastní. Teda aspoň taký bol plán. Sophie a jej kamarátka Agatha totiž pochádzajú z Gavaldonu, mestečka, kde sa každé štyri roky stratia dve deti. Nikto však netuší, kam sa vlastne podejú. V Škole dobra a zla sa z nich potom podľa predurčenia stanú kladné alebo záporné rozprávkové postavy.


Názov: Archív
Autor: Victoria Schwab
Anotácia: Mrtvé tělo jako Historie. Každé tělo má svůj příběh. Šestnáctiletá Mackenzie Bishopová pracuje pro Archiv jako Správce. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu odpočívá i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se zatím nevyrovnala.


Názov: Elita
Autor: Kiera Cass
Anotácia: Z tridsiatich piatich dievčat v Selekcii zostalo už len šesť elitných súperiek. America spolu s nimi naďalej bojuje o lásku princa Maxona, budúceho vládcu Illey, avšak stále si nie je istá, komu skutočne patrí jej srdce. Keď je s Maxonom, srdce sa jej chveje vzrušením, no zároveň sa obáva ich spoločnej budúcnosti. Pri Aspenovi, prvej veľkej láske, zas nedokáže zabudnúť na všetko krásne, čo spolu zažili. Elitné dievčatá sú však odhodlané získať princa pre seba za každú cenu. Konkurencia je stále tvrdšia, a preto sa aj America musí rozhodnúť. Neuľahčujú jej to ani rebeli, ktorí chcú zvrhnúť vládu kráľa, Maxonovho otca, a žiadajú zrušenie Selekcie. Keď si je America už istá svojím rozhodnutím, stane sa čosi nečakané a všetko sa zmení. Vyberie si napokon rozprávkový život s princom Maxonom alebo lásku Aspena, ktorý je jej bezpečným prístavom?Názov: Čo sa stalo Mare Dyerovej?
Autor: Michelle Hodkin
Anotácia: Mara Dyerová neverí, že by jej život mohol byť ešte viac zamotaný. Nielenže si vôbec nepamätá, ako sa dostala do nemocnice, kde sa práve prebrala, ale nevie nič ani o nehode, pri ktorej zomreli jej najlepší priatelia a frajer. Mare sa však takmer nič nestalo. Lekári sa domnievajú, že nový začiatok v novom meste pre ňu bude tým najlepším riešením, a spomienky tak môžu pomaly vyplávať na povrch. Marin nový život sa však stále viac komplikuje. 

Tváre mŕtvych priateľov má pred očami denno-denne. A potom... zrazu...vidí aj smrť ľudí naokolo iba chvíľu pred tým, než sa to stane. Je jej jasné, že sa asi zbláznila. A keď si je už istá, že to ani nemôže byť horšie, Noah Shaw, najkrajší chlapec, akého kedy videla, ju odmieta nechať na pokoji... Čo má vlastne za lubom?


Čítali ste niektorú z týchto kníh? Ako sa vám páčila?

4 komentáre:

 1. Školu dobra a zla a Elitu bych si hrozně ráda přečetla. :)
  Blog:Reading With Lucy

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Školu dobra a zla jsem už četla, ale bohužel jsem z ní nebyla tak moc nadšená jako ostatní. Jinak Elitu bych chtěla taky, ale nejdřív si musím pořídit Selekci :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Školu dobra a zla a taktiež aj Elitu som už čítala. Obidve sa mi veĺmi páčili. Blízkej budúcnosti by som si určite rada prečítala ja druhú časť Školy dobra a zla. No už sa nemožem dočkať na budúci mesiac kedy už konečne vydajú Prvú :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Elitu som čítala a musím povedať, že bola úžastná a nebiem sa už dočkať kedy výde Prvá!! (Milujem Selekciu, ale povedzme si narovinu, že America je niekedy naozaj otravná!!(a keby len niekedy:D)) Myslím, že sa máš načo tešiť pretože napr. ja som pri nej aj plakala (a nie len 1-krát!!) A Školu dobra a zla mám na svojom wishliste aj ja, len že teraz tam mám toľko kníh, že neviem do ktorej skorej :( :D

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!