piatok 26. februára 2016

On my Wishlist #8


Vítam vás pri ďalšom článku do série On my wishlist. O čo ide? Cieľom tohto meme je zverejniť knihy, ktoré by ste chceli mať doma.


Autor: Sara Raasch
Séria: Snow like Ashes
Anotácia:  A heartbroken girl. A fierce warrior. A hero in the making.
Sixteen years ago the Kingdom of Winter was conquered and its citizens enslaved, leaving them without magic or a monarch. Now, the Winterians’ only hope for freedom is the eight survivors who managed to escape, and who have been waiting for the opportunity to steal back Winter’s magic and rebuild the kingdom ever since.
Orphaned as an infant during Winter’s defeat, Meira has lived her whole life as a refugee, raised by the Winterians’ general, Sir. Training to be a warrior—and desperately in love with her best friend, and future king, Mather — she would do anything to help her kingdom rise to power again.
So when scouts discover the location of the ancient locket that can restore Winter’s magic, Meira decides to go after it herself. Finally, she’s scaling towers, fighting enemy soldiers, and serving her kingdom just as she’s always dreamed she would. But the mission doesn’t go as planned, and Meira soon finds herself thrust into a world of evil magic and dangerous politics – and ultimately comes to realize that her destiny is not, never has been, her own.Autor: William Ritter
Séria: Jackaby
Anotácia: Příběh detektiva, který se zabývá paranormálními jevy, překypuje troufalým vtipem a notnou dávkou hrůzy ve stylu Doktora Who a Sherlocka Holmese.
Abigail Rooková právě přicestovala do New Fiddlehamu v Nové Anglii. Píše se rok 1892 a ona nutně potřebuje najít práci. Potkává R. F. Jackabyho, detektiva objasňujícího nevysvětlené jevy, jehož bystré oko si všímá všeho neobvyklého – což zahrnuje i pozorování nadpřirozených bytostí. Abigail má zase jiný dar, dokáže si všímat obyčejných, ale podstatných detailů, takže se na místo Jackabyho asistentky výborně hodí. Hned během svého prvního dne v novém zaměstnání se Abigail ocitne uprostřed napínavého případu: ve městě řádí sériový vrah. Policie je přesvědčená, že se jedná o běžného kriminálníka, ale Jackaby si je jistý, že za vším stojí nelidská stvůra, jejíž existenci policie – s výjimkou mladého pohledného detektiva Charlieho Canea – vytrvale popírá.Autor: Sarah J. Maas
Séria: Trón zo Skla
Anotácia: 
Celaena sa už vysporiadala s nebezpečnými protivníkmi i so srdcom rozlámaným na márne kúsky. Teraz myslí len na pomstu, no ako kráľova šampiónka musí slúžiť podlému tyranovi, ktorý má všetko na svedomí. Kapitán kráľovskej gardy ju však vyšle do Wendlynu netušiac, že Celaenina minulosť aj budúcnosť sa skrýva práve v ďalekom kráľovstve férov. Pomoc férskej kráľovnej má však privysokú cenu...
Kým Celaena vo Wendlyne bojuje s démonmi minulosti, v Erilei sa na útok pripravujú nebezpečné sily. Chaol a Dorian sa púšťajú do boja s temnotou, akú nečakali ani v najhorších nočných morách. Obávané bosorky sa totiž spolčili s tyranským kráľom a krvilačná Manon sa nezastaví, kým pred ňou nebude celá Erilea kľačať na kolenách.A čo vy? Máte tiež niektorú z týchto kníh vo svojom zozname?
Čítali ste niektorú z týchto kníh? Čo na ňu hovoríte?

4 komentáre:

 1. První knihu sice neznám, ale Jackabyho si chci už delší dobu přečíst a Dědičku ohně vyhlížím už od chvíle, kdy jsem přečetla druhý díl - a že už je to dost dlouho. Nemůžu se dočkat, až u nás vyjde :)
  Lory Humble

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Prvá kniha, Snow like Ashes, je ospevovaná snáď až do nebies :D :D A na tretí diel ToG sa veľmi teším, pretože koniec Crown of Midnight bol úplne krutý! :-D

   Odstrániť
 2. První kniha má moc hezkou obálku! :) A Jackabyho rozhodně doporučuju ;)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!