utorok 23. augusta 2016

10 vecí, ktoré ste o Hunger Games nevedeli...Po dlhej dobe vás môžem privítať pri článku, ktorý je taký na "odreagovanie" aj pre mňa tak aj pre vás. Každý poznáme Hunger Games a príbeh o odvážnej dievčati na ohni, všakže? Lenže ako aj u statných filmov a knihách, aj pri tejto fenomenálnej a naozaj známej sérií sú nejaké tajomstvá, ktoré mali byť skryté, alebo aspoň veci, ktoré nie všetci fanúšikovia tejto série vedia. Nehovorím, že tieto "tajomstvá a podobné vecičky" nebudete na sto percent vedieť, no niektoré veci pravdepodobne ste o Hunger Games ani nevedeli...

1. Prvá časť filmových Hier o život bola vo Vietname zakázaná.
poďme si skrášliť tento článok nezmyselnými gifmy


2. Suzanne Collins, autorka HG, povedala, že najťažšie časti v celej sérií na písanie boli smrti a násilie medzi mladými ľuďmi. 


3. Suzanne Collinsovú napadli Hry o život, keď si doma prepínala telku a prehadzovala z reality show na reality show, pri čom na jednom kanáli hrali dokument o vojne. Povedala v rozhovore, že tieto dve veci sa dokopy spojili až znepokojujúcim spôsobom.


4. Pre rolu Katniss Everdeen sa uchádzali niekoľké herečky a medzi nimi boli aj: Shailene Woodley(Tris z Divergencie), Chloe Grace Moretz(Myslím, že sa volá Mia v If i Stay) a dokonca aj Emma Roberts.


5. Pre prvý film sa použilo až 450 rozličných parochní.

6. Suzanne Collinsová o Joshovi Hutchersonovi povedala, že stačili tri vety na to, aby zistila, že pre postavu Peetu je ako stvorený.

7. Kvetina, od ktorej názvu dala autorka meno Katniss Everdeenovej, je tiež známa ako "hrot šípu".


8. Liam Hemswroth (Gale v HG) poprosil svojho brata Chrisa (Thor), aby mu zo scenára čítal vety, ktoré patrili Katniss, takže si to Liam vedel lepšie nacvičiť. 


9. Jennifer Lawrence si cvrkla od smiechu, keď uvidela, ako si Josh počas prestávky pri natáčaní dáva do pusy cukríkový cumlík. 


10. Scénka v Skúške ohňom, kde Finnick zje kocku cukru, sa natáčala na toľko takeov, že tak herec Sam Claflin zjedol celý balíček kockového cukru.


Vedeli ste o niektorých týchto veciach?
A čo vy? Poznáte nejaké "tajomstvá" z iných filmov, kníh a seriálov?
Prekvapilo vás niečo?4 komentáre:

 1. Super článok! Hunger Games milujem a vôbec som o tomto netušila :D Ďakujem za rozšírenie mojich obzorov.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Aleže toto je aký dobrý článok :D Vôbec nič som z tohto netušila a musím uznať, že za Katniss vybrali najlepšiu herečku, lebo z tých, ktoré si spomínal by sa nehodila vážne ani jedna :D Joj, a to s tým cukrom...no čo sa človek nedozvie :D :D Fakt originálny, vtipný a oddychový článok ;))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja si to ani bez J.Law neviem predstaviť, veď ona je pre Katniss ako stvorená :D
   Ďakujem! :-))

   Odstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!