nedeľa 14. augusta 2016

On my Wishlist #12


Vítam vás pri ďalšom článku do série On my wishlist. O čo ide? Cieľom tohto meme je zverejniť knihy, ktoré by ste chceli mať doma.

Harry Potter a prekliate dieta (J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany)

Autor: J.K.Rowling, John Tiffany, Jack Thorne
Séria: Harry Potter
Anotácia: 
Vždy bolo ťažké byť Harrym Potterom a nie je to ľahké ani dnes, keď je prepracovaným zamestnancom Ministerstva mágie, manželom a otcom troch školopovinných detí.Harry zápasí s minulosťou, ktorá sa ustavične vracia. Jeho najmladšiemu synovi Albusovi pripadla ťarcha rodinného dedičstva, o ktoré nikdy nemal záujem. Keď minulosť a prítomnosť vytvoria hrozivú výbušnú zmes, otec aj syn musia čeliť nepríjemnej pravde, že raz sa temnota zjaví na nečakaných miestach.
Nová hra Jacka Thorna Harry Potter a prekliate dieťa vychádza z pôvodného nového príbehu J.K. Rowlingovej, Johna Tiffanyho a Jacka Thorna. Je to ôsmy príbeh o Harrym Potterovi a prvý, ktorý sa objavil na javisku. Toto knižné vydanie scenára prináša pokračovanie príbehu Harryho Pottera, jeho priateľov a rodiny bezprostredne po svetovej premiére hry v londýnskom West Ende 30. júla 2016.Autor: Sarah J. Maas
Séria: A court of Thorns and Roses
Anotácia:
Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete.
Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce.Autor: C.J.Redwine
Séria: The Shadow queen
Anotácia:
Po matčině smrti se život korunní princezny Lorelei dramaticky změní. V zájmu posílení odvěkého spojenectví její rodné Havraní říše a sousedního Morcantu se Lorelein otec znovu ožení, a sice se sestrou zesnulé královny, Irinou.
Zpočátku se zdá, že je všechno v nejlepším pořádku: panovník Havraní říše i jeho dvě děti jsou konečně šťastní. Irina však pomocí temné magie postupně ovládne celý zámek včetně krále, jenž se stává pouhou loutkou, závislou na vůli své manželky. Lorelei, která po své matce zdědila magické schopnosti, poznává v mocichtivé maceše silnou soupeřku. Poté, co Irina krále zabije a zmocní se trůnu, Lorelei a jejímu bratrovi nezbývá než utéct a žít ve vyhnanství. Postupně získává na svou stranu nejen vesničany sužované Irininou krutovládou, ale i mladého krále Kola, vládce Eldru, obývaného Dračím lidem.
Lorelei ví, že proti Irině může bojovat jen jedinými zbraněmi – a to kouzly a černou magií. Musí však být rychlejší, důvtipnější a silnější než Irina a v boji o trůn Havraní říše je ochotná obětovat i to nejcennější – svůj vlastní život.

3 komentáre:

 1. Kromě Harryho jsou tyhle knihy i na mém wishlistu :D Jsem zvědavá, kdy se k nim dostanu :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som už Harryho čítal, ale tak čakám, kým to vyjde v slovenčine, keďže všetky časti mám už tak :DD

   Odstrániť
 2. Tak na mém wishlistu je úplně to samé jako u tebe - do puntíku a do písmene. Nejvíc se ale asi těším na novinku od Sarah J. Maas - je to moje nejoblíbenější spisovatelka, takže jsem vážně zvědavá :)

  Lory Humble

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!