nedeľa 6. novembra 2016

On my Wishlist #14

Vítam vás pri ďalšom článku do série príspevkov On my wishlist. O čo ide? Cieľom tohto meme je uverejniť knihy, ktoré si chcete prečítať či kúpiť - či už je kniha vydaná, alebo sa pripravuje, alebo je všade vypredaná :)
Autor: Pierce Brown
Séria: Red Rising
Anotácia:(česká sa ešte len pripravuje)
Ender's Game meets The Hunger Games in this, the first in an extraordinary trilogy from an incredible new voice. Darrow is a Helldiver, one of a thousand men and women who live in the vast caves beneath the surface of Mars, generations of people who spend their lives toiling to mine the precious elements that will allow the planet to be terraformed. Just knowing that, one day, people will be able to walk the surface of the planet is enough to justify their sacrifice. The Earth is dying, and Darrow and his people are the only hope humanity has left.Autor: Dmitry Glukhovsky
Séria: Metro
Anotácia: 
Odvtedy, čo Arťom býva v metre na stanici VÚNCH, na povrchu bol iba raz, a aj to tajne. Po jadrovom výbuchu už totiž zem nie je pre ľudí bezpečná... Život na stanici je dobre zorganizovaný a prebieha takmer normálne, ale v sústavnom strachu – začali na ňu útočiť nebezpeční čierni mutanti. A preto sa Arťom podujme na splnenie úlohy od záhadného Lovca, aby pomohol zachrániť nielen svoju stanicu, ale celé metro. Takto sa začína postapokalyptické putovanie celým moskovským metrom uzavretým za hermetickými bránami, kde nie je rozdiel medzi dňom a nocou a univerzálnym platidlom sú náboje. Arťom má rád príbehy a legendy o metre, spomienky pamätníkov života na povrchu, trápia ho hororové sny a občas halucinácie, celkom dobre strieľa zo samopalu, trpí strachom z otvoreného priestranstva, politiku priveľmi nesleduje, čosi čítal o antických dejinách, neje potkanie mäso a na svojej ceste nachádza a stráca priateľov, nepriateľov, nové druhy života, fanatikov, revolucionárov, raketometníkov... aj knihovníkov a cestujúcich, ale tí dvadsať rokov po jadrovej vojne vyzerajú trochu ináč. A všetko sa rozhodne tam, na povrchu – na Ostankinskej veži.A čo vy? Aké knihy vám pribudli do wishlistu?
Čítali ste niektorú z vyššie uvedených kníh? Aký máte naň názor?


1 komentár:

  1. Skvělé, na Metro se taky chystám už delší dobu, ale pořád jsem se nedokopala ani k tomu, abych si jej pořídila :-)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!