nedeľa 4. decembra 2016

Knižný advent | Vianočný Wishlist

Ááááá...prvá časť Knižného adventu!
Prvý článok bude wishlist, u mňa teda kníh, ktoré by som si chcel nájsť pod Vianočným stromčekom. Btw, ďakujem všetkým za zapojenie sa do KA, no špeciálne poďakovanie príde v podobe článku vyhlásenia víťaza podpísaných záložiek.
Ešte pred tým, než sa vrhnem do samotného článku, vám chcem povedať, že ak sa chcete zapojiť do Knižného adventu tak stále môžete, dokonca aj úplne neskoro aj keby vám zostával napísať len jeden článok, no nebudete zapojení do súťaže ako tí, ktorí sa prihlásili pred dnešným článkom. Malá poznámočka: je dosť možné, že možno tak o týždeň a pol budú niektoré knihy z wishlistu zamenené, pretože ešte stále sa akosi rozhodujem :/


1. Illuminae

Illuminae

Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele o útoku nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží. Kady je nucená spojit se s bývalým přítelem Ezrou a pod nepřátelskou palbou se snaží dostat k evakuační lodi, která oba dostane do bezpečí. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem.


2. Mrazivý oheň

Mrazivý oheň

Bryn byla pro království Kaninů jen outsiderem. I tak sní o tom, že se stane členkou elitní královské gardy. V cestě jí nesmí stát ani city, které chová ke svému šéfovi. Vztah mezi nimi je naprosto vyloučen. Nečekané útoky na království prověří Bryninu psychickou i fyzickou sílu. Konečně má příležitost konfrontovat zrádce, který se pokusil zavraždit krále. Jen ona ho může zastavit. Nasadí život, aby ochránila ty, kteří ji nikdy nevzali mezi sebe?


3. Zrcadlení

Zrcadlení

V třetím díle ságy Šepotání se Alyssa a její otec vydávají do srdce magické země a chaosu. Snaží se zde najít Alyssinu matku, její rytíře a napravit vše, co se stihlo pokazit. Společně se Zachem a Morfeem musí zachránit Říši divů a odvrátit rozklad i zkázu, jež se zrcadlí v každém zrcadle na světě. Ale pokud uspějí a přežijí, opravdu je všechny čeká šťastný konec?


4. Běsnění

Běsnění

Alyssa Gardnerová skočila do králičí díry, čelila tajemné Říši divů a nakonec zvládla naplnit svůj osud. Přežila bitvu o svět podsvětníků a také bitvu o své srdce. V tomto povídkovém souboru, doplňujícím trilogii Šepotání, se můžete společně s Alyssou a její rodinou vrátit do Říše divů a zjistit, jaký život Alyssa prožila po konci Zrcadlení, jak přesně se odehrál příběh jejích rodičů, anebo se s Morfeem můžete ponořit do Zachových vzpomínek.


5. Sůl moře

Sůl moře

Druhá světová válka je téměř u konce. Statisíce Němců prchají před postupující Rudou armádou. Stejně jako Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu a cestu ke svobodě. Donuceni okolnostmi drží při sobě, ale když se zdá záchrana na dosah, udeří tragédie. Původ, kultura, společenský status? Nic z toho není člověku platné, nic z toho ho totiž neušetří. Všichni lidé na palubě teď chtějí jediné: přežít.Čítali ste niektorú z týchto kníh? Aký máte názor? 
Je z týchto kníh nejaká vaša obľúbená?
Ktorá z týchto kníh sa vám nepáčila, poprípade vás nebavila?


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý váš komentár a názor!