štvrtok 19. októbra 2017

Klamstvá, ktoré vraví každý knihomoľ


Či si to chcete priznať alebo nie, ak ste knihomoľ, ste celkom veľký klamárom. Večne si nahovárame rôzne hlúposti, ktoré porušíme alebo ignorujeme, kedy sa nám zachce. V tomto článku nájdete štyri také klamstvá, ktoré si neustále vravíme, no porušujeme ich. Ach, sme mi to knihomoli ale zložité charaktery.


Najbežnejšie knihomoľské klamstvo nambr uan. Je to veľmi kúzelná veta, celkom ako kúzlo, alebo zaklínadlo. Povedal som: "Iba jedna kapitola," a až po desiatej kapitole som si uvedomil, koľko je vlastne hodín.


Neviem ako vy, ale ja si neustále vravím, že "túto sériu teraz nezačnem", pretože mám kopu ďalších sérií, ktoré som nedočítal a chcel by som ich dočítať, no nemám na ne kvôli ďalším sériám čas. Napokon aj tak začnem tú novú sériu, došľaka. Je to skvelý pocit.
Ale aj tak.

Toto klamstvo je jedno z najbežnejších, čo sa týka môjho názoru. Neustále si vravím, že tento mesiac nekupujem knihy, pretože by som si chcel kúpiť nový skicár, a fakt kvalitný skicár. (Túto problematiku momentálne riešim, takže preto ju používam ako názorný príklad.) Napriek tomu sa mi v hlave vynára tisícka obálok kníh, ktoré si chcem prečítať a ktoré mám nutkanie kúpiť.
Môj rozum: Tento mesiac nekupuješ knihy, potrebuješ nejaký fancy skicár.
Môj skutok: *kúpi ďalšie diely nového vydania Harryho Pottera, pretože potrebuje dokončiť re-reading*


Túto lož taktiež často používam, ale ak mám povedať pravdu, až tak mi to nevadí - hlavne preto, že sú doň zatiahnutí aj rodičia. Podrobne vám to popíšem.
Toto klamstvo sa realizuje v nákupných centrách, rozumej nákupné centrá, v ktorých je aj kníhkupectvo. Poviem rodičom, že sa idem do Panty "iba popozerať", že čo majú nové a tak. Proste "popozerať", poznáte to.
O tridsať minút? Mamááááá....túto knihu si musím kúpiť!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt funny bookstore gif


A čo vy a vaša klamstvá?
V ktorých sa nájdete?
Máte ešte nejaké?

4 komentáre:

 1. tieto články sú super 8D

  úplne sa vidím 8D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ešte jedna kapitola - to je u mňa najbežnejšie :D :D :D Ale rovnako je to aj pri seriáloch. Ešte jedna epizóda! A nakoniec ich pozriem ďalších desať. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. S tými seriálmi ani nehovor...hlavne keď sa každá jedna časť končí nejakým twistom :DD

   Odstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!