nedeľa 3. decembra 2017

Čo robiť, ak je vonku príliš veľká zima? | Knižný advent


Zdravím, všetci! 
Prv ako začnem chcem všetkým popriať krásnu adventnú nedeľu, snáď ju prežívate v pohodičke s knihou v ruke, alebo nejakým fakt dobrým filmom/seriálom :-) A keďže je obdobie zimy, často sa stretávame s dňami, kedy vonku je tak zima a mrazivo, a že sa nám tam ani moc nechce - no na druhú stranu sa zasa doma nudíme a nevieme si nájsť niečo, čo by nám pritiahlo pozornosť. Úprimne však dúfam, že tento článok vás v tejto dileme pomôže a necháte sa inšpirovať! 

1. F I L M O V Ý  /  S E R I Á L O V Ý   M A R A T Ó N

No tak. Nič nie je lepšie než pustiť si počas zimného voľného dňa Stranger things, zababušiť sa do mäkučkej deky, chlipkať pri tom horúcu čokoládu a čo-to pojedať bez výčitkou, že priberiete. Ja osobne milujem filmové alebo seriálové maratóny, takže ich určite odporúčam. Plus ak ich robíte s viacerými ľuďmi je to celkom sranda. 
P.S - nieže to s tým preženiete a zapozeráte sa do seriálu na celý mesiac.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt binge watching funny gif

2. K R E A T I V I T A

Ja osobne mávam problém s tým, že keď je nanič počasie a som celý deň doma, tak nič nerobím iba refreshujem instagram a potom sa cítim nechutne, toxicky, ako to ja osobne nazývam. Je to preto, že nielenže nič nerobím, ale nerobím nič v každom slova zmysle. Ak s tým počas nepriaznivých dní bojujete, stačí, ak sa pustíte do niečoho kreatívneho, samozrejme. Nakreslite si niečo, poprípade namaľujte, hoc i na kus kartónu zo škatule na topánky. Vyrobte niečo. Ak máte doma tavnú pištoľ a zostali vám dve náplne lepidla, vyhľadajte na youtube návody a videá, čo s ňou všetko dokážete vyrobiť. Zahrajte sa na fotografa, no ak vás ani jedna táto aktivitka nezaujala, potom tu mám jednu, ktorá vás určite zaujme: uvarte niečo. Upečte. Nemusí to byť nič svetoborné, ani krásne, ale urobte si niečo, aj keby to mala byť bagetka natretá kečupom a posypaná syrom a hodená do trúby. Urobte jednoducho niečo, čo treba dokončiť. Budete mať lepší pocit a nebudete sa cítiť toxicky.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt drawing funny gif

3. H O R Ú C I   K Ú P E Ľ 

Neviem ako vy, ale ja milujem sprchy a horúce kúpele. Nielenže si pri nich totálne oddýchnem a na moment vypnem, ono sa mi vtedy aj najlepšie premýšľa. Ak premýšľam o príbehu a potrebujem rozriešiť niečo s dejom, o čo sa snažím celý deň ale nejde to, zatvorím sa do kúpeľne, pustím vodu a myšlienky majú zrazu voľný priechod bez toho, aby som ich silil. A to myslím vážne, ak vymýšľam príbeh a celú jeho osnovu, vždy je to v kúpeľni. Taktiež je to relax, za ktorý si nebudete nadávať, že "dnes som nič neurobil/a" alebo niečo podobné.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bath funny gif

4. Č Í T A J T E

Neviem, kto z vás čakal, že sa táto vec v tomto článku neobjaví. Áno, niekedy máme čítaciu krízu a potrebujeme pauzu, no najlepším priateľom človeka je práve kniha. Ak počas sychravého dňa nemáte čo doma robiť a nechcete hodiny premrhávať surfovaním cez sociálne vesmíry, ponorte sa do knihy. Nielenže si oddýchnete, aj telesne i duševne, no dokonca si niečo z toho zoberiete, nehovoriac o tom,  že kniha je práve posilňovňou pre váš mozog. Pokojne si vyberte z poličky novú knihu než tú, čo máte rozčítanú. Alebo si niečo stiahnite, na nete je nespočetne veľa e-knih, ktoré šlohnete celkom zdarma.

5. U P R A C T E   S I   I Z B U

...a pustite si hudbu. 
Nie, vôbec to nespomínam preto, že by som mal v skriniach totálny výbuch.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cleaning funny gif

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mistletoe png

Takže to je na dnes všetko, ja vám želám krásny zvyšok dňa a krásnu prvú adventnú nedeľu!
 instagramfacebookpinterestyoutubetwitterinstagram

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý váš komentár a názor!