streda 20. decembra 2017

Päť najlepších kníh, ktoré som prečítal v roku 2017

Keďže sa už schyľuje ku koncu roku, dokončil som čítaciu výzvu a ja už nič spešl neprečítam (niežeby som už nečítal, ale čítam pomenej a keďže mám splnenú svoju výzvu, tak sa pokojne môžem viac sústrediť na písanie a niektoré knihy si nechávam na nový rok), tak som sa rozhodol, že vám predstavím rebríček najlepších kníh, ktoré som prečítal za rok 2017 - ktorý, mimochodom, bol veľmi divný. Nielenže rýchlo ubehol, ale ani sám neviem prečo som rád, že už sa končí, nuž, poďme radšej ku knihám. Inak, knihy budú síce očíslované, no nebude v tom až taký rozdiel (od menej až po najviac najlepšiu), kedže sú to všetky najlepšie knihy za tento rok.


364848265. VRAŽDA V ORIENT EXPRESE OD AGATHY CHRISTIE
Tu prichádza veľká vďaka filmom a režisérom, ktorý sa rozhodli natáčať príbehy podľa knižných predlôh. Agathu som si chcel vždy prečítať, pretože je slávna autorka a každý ju chváli, no nikdy som sa k nej nedostal a keby niet nového spracovania jej klasiky, celkom by som na ňu zabudol a ani sa k nej nedostal. Keď som uvidel, že Vražda bude sfilmovaná so všetkými tými fenomenálnymi hercami, musel som si prečítať knihu - pretože je to detektívka, veď chápete. Neľutujem. Kniha bola skvelá, pripravujem recenziu a film famózny.

13206900
4. WINTER OD MARISSY MEYER
Mesačné kroniky jednoducho milujem, je to jedna zo sérií označkované ako "srdcové záležitosti", no keď som dočítal v marci jej finále, cítil som všetko a nič zároveň. Fenomenálny záver fenomenálnej série mi nahnal rovnaké pocity ako keď som dočítal posledného Harryho (síce trošilinku slabší odvar, ale stále)6584196
3. KNIHA HŘBITOVA OD NEILA GAIMANA
Neil Gaiman je medzi spisovateľmi boh. Stačí?

8490112

2. DCÉRA DYMU A KOSTÍ OD LAINI TAYLOR
Pamätám si, keď kamarátka dostala za vysvedčenie túto knihu, prečítala ju a vychvaľovala mi ju. Nútila ma ju čítať, no ja som odmietal - dodnes neviem prečo, jednoducho sa mi to nepozdávalo. A potom prišla taká doba, kedy moje knižné ja závislé na xy rozčítaných knihách naraz malo iba dve knihy rozčítané a chcelo ich mať rozčítaných viac. A tak som sa randomne pustil do Dcéry, ktorá mi len tak sedela v knižnici už dosť dlho - kúpil som si ju iba preto, že bola veľmi lacná a mal som nutkanie si kúpiť knihu. Knihu som napokon prečítal, dočítal a ja som zistil, že Laini Taylor je jedna z tých spisovateľov-majstrov.
15769839
1. KORALÍNA OD NEILA GAIMANA
Koralína bola mojou druhou knihou,ktorú som od tohto spisovateľského boha čítal. Prvá bola Oceán na konci ulice a síce mi už vtedy bolo úplne jasné, že Gaiman je výnimočný spisovateľ, Koralína je jeho klasika. Úžasný, vynikajúci, famózny príbeh. Gaimanovho písania sa nikdy nebudem nabažiť a jeho čudných príbehov nebudem mať nikdy dosť.
A čo vy a vaše najlepšie knihy za rok 2017?
Čítali ste niektorú z tých mojich?
Páčili sa vám rovnako ako mne?
A aký úžasný príbeh ste tento rok objavili vy? Máte nejaké odporúčania?
 instagramfacebookpinterestyoutubetwitterinstagram

2 komentáre:

  1. Winter se mi taky moc líbila, i když bych ji nezařadila do svého ročního top výčtu. Kdysi jsme četla i Dceru kostí a dýmu, vlastně z úplně stejného důvodu - taky na doporučení kamarádky. Dodnes jsem se bohužel nedostala k poslednímu dílu, ale ráda bych to jednou napravila. Stejně jako resty s Neilem Gaimanem :)

    Lory Humble

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Koralínu už asi od svojich 10 rokov zbožňujem! Napriek tomu, že je to príbeh trochu desivý a čudný, akosi mi prirástol k srdcu. Najmä vďaka geniálnemu animovanému spracovaniu. :) Na Vražde v Orient Expresse som bola v kine bez čítania knihy a príbeh to bol vskutku geniálny. Poirot je skvelý a Christie tak aj s ním!
    Vidím, že si si Gaimana obľúbil, zrejme by som si naňho mala trochu posvietiť v ďalšom roku. :)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!