streda 21. februára 2018

On my Wishlist | #2

Ako som spomínal, snažím sa, aby na blogu boli okrem samozrejmých recenzií pravidelné aj iné články, takže tu som s druhým dielom knižným wishlistom. Ak ste na tento typ článku narazili prvý krát, tak ide vlastne o to, že sa s vami podelím o knihy, ktoré by som si chcel prečítať a vlastniť - je jedno, či už sú vydané, alebo sa ešte len pripravujú :)

C T N O S T I   K R Á L Ů

35155753

O knihe som sa dozvedel iba prednedávnom, no okamžite ma veľmi upútala. Z anotácie a z názorov čitateľov sa zdá, že ide o všedno-nevšednú fantasy, ktorá uhasí smäd po čítaní niečoho originálneho, tak snáď sa k nej dostanem už čoskoro.

Císař Mapidéré sjednotil sedm krá­­lovství Dary pod jednu vlajku. Nyní však leží na smrtelné pos­­teli, poddaní jsou vyčerpaní císařo­­­vý­­mi velikášskými stavebními projekty a jeho poradci usilují jen o vlastní zisky. Lidé v celé říši trpí, a dokon­ce i sami boho­vé jsou neklidní.
Kuni Garu, vychytralý, charisma­tický povaleč, a Mata Zyndu, syn popraveného vévody, který se touží pomstít, vedou každý svou vlastní vzpouru proti císařské krutovládě.
Při té příležitosti se setkají a společně se připojí k povstání, které se snaží císaře svrhnout. Na své cestě za slávou, mocí a ctí se stanou svědky střetu armád, spatří flotily vzducholodí, setkají se s obřími šupinatými vel­­ryba­­mi a proměňujícími se bohy. Jejich nepravděpodobné přátelství významně změní rovnováhu moci v Daře. Ale za jakou cenu?


N O Č N Ý   F I L M

24512507

O knihe som, ako iste, už veľa krát počul. Čitatelia ju vychvaľujú do nebies a okrem toho získala kopu literárnych cien, no doteraz ma nikdy nezaujala. Tak prečo teraz? Hoc milujem fantasy literatúru, nesmierne rád si prečítam také tie suspense knihy, pri ktorých ste napätí do poslednej stránky, neviete sa dočkať rozuzlenia a celý tento balík je zabalený do obalu záhadnej až temnej atmosféry. Presne takýto je vraj Nočný film.

Investigatívny novinár Scott McGrath prechádza hlbokou osobnou krízou: jeho súkromný život je v troskách a jeho úspešná kariéra spľasla ako bublina. Obvinil tajomného režiséra Stanislava Cordovu z perverzných a kriminálnych činov a jeho právnici novinára mediálne zdiskreditovali. Keď sa však jednej upršanej októbrovej noci nájde v manhattanskom sklade telo Ashley Cordovovej, režisérovej dcéry, McGrath je presvedčený, že nejde o ďalšiu tragickú náhodu, spojenú so zdanlivo prekliatym rodom. Hoci o Cordovových temných a znepokojujúcich filmoch tlač už kadečo popísala, o samom režisérovi sa vie iba málo. McGrath sa rozhodne preniknúť hlbšie do jeho desivého, hypnotického sveta, aj keď riskuje, že tentoraz môže prísť i o rozum.


S T R O M   K L A M S T I E V

36370018

YA kniha, ktorá obdržala nejedno ocenenie. O čo sa jedná? Je to vraj román, v ktorom je takmer všetko: je to fantasy, detektívka, scifi, to všetko s primiešaným feminizmom. Na knihu som dosiaľ počul iba skvelé ohlasy, takže dúfam, že keď sa do nej pustím, ma nesklame.

Faith Sunderlyová vedie dvojitý život. Pre väčšinu ľudí je spoľahlivá, dôveryhodná, ale aj trochu nudná - jednoducho slušná mladá dáma, ktorá pozná svoje miesto v rodine aj spoločnosti. Hlboko vo vnútri je však ambiciózna, inteligentná, vnímavá a tiež veľmi zvedavá. Má povahu, ktorá nevie odolať tajomstvám.
Najväčšia záhada jej života sa však začne odkrývať až vo chvíli, keď s rodinou prídu na odľahlý ostrov Vane. Krátko nato nájdu jej otca, známeho archeológa, za podozrivých okolností mŕtveho.
Faith ani na chvíľu nezapochybuje, že ho niekto zavraždil.
Rozhodne sa preto na vlastnú päsť pátrať po jeho vrahovi. Popri tom odhalí tajomstvo záhadného stromu, ktorý sa kŕmi klamstvami. Čím viac lží jeho majiteľ rozšíri, tým dôležitejšiu pravdu sa nakoniec dozvie. Faith však nie je jediná, ktorá vie o strome. Tých, ktorí po ňom bažia, je viac. Obyvatelia ostrova Vane postupne začínajú ukazovať svoju pravú tvár, ktorú skrývajú za pretvárkou, klamstvami a intrigami.
Pomôže Strom klamstiev rozmotať klbko lží a umožní Faith nájsť otcovho vraha? A čo presne sa snažia utajiť obyvatelia pokojného ostrova Vane?


Čítali ste niektorú z uvedených kníh?
Aký máte naň názor?

Chceli by ste si niektorú z týchto kníh prečítať?
Počuli ste o nich? Zaujali vás?
 instagramfacebookpinterestyoutubetwitterinstagram

2 komentáre:

 1. Z kníh ktoré máš vo wishliste som prečítala Nočný film. Podľa môjho názoru to bola naozaj pekne prepacovaná knižka, celkom zaujímavý príbeh, mnoho obrázkov, popisov miest, udalostí a pod. Podľa mňa stojí za to si ju prečítať. :) Mimochodom páči sa mi tvoj blog ^^

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ...Mnoho obrázkov? Tak to som o knihe nevedel xd, ale určite ma to potešilo :D
   A ďakujem veľmi pekne! :)

   Odstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!