štvrtok 1. februára 2018

Reading habits book tag

Nuž, keďže sa dnes skončila škola a zajtra sú prázdniny, neviem ako vy, ale ja vždy nejaký bonusový voľný čas využívam hlavne na blog - plánujem príspevky, dopredu prichystávam články...a keďže ma dnes nič spešl nenapadlo, rozhodol som sa vsadiť na knižný tag. Tie predsa nikdy neuškodia a nejaký na tomto blogu už nebol celkom dlhý čas.


Neviem ako som sa k tomu dostal, no je to kuchyňa. Uprostred je veľké okno, takže vždy mám kvalitné svetlo, v ktorom sa dá čítať aj niekoľko hodín v kuse a navyše sa tu proste dobre sedí. (Pri písaní tohto článku práve vysedávam v kuchyni.)
Kedysi som bol na toto úplne prísny, vždy to musela byť iba záložka. Áno, aj teraz je to tak, takmer väčšinu času používam záložky, no občas sa nájdem s knihou, v ktorej sa nachádza namiesto záložky lístok z mhd.
Tak na toto som striktný až-až. VŽDY musím dočítať kapitolu, než zatvorím knihu. I keby sa rúcal svet, všetko okolo mňa by horelo, musel by som prv dočítať kapitolu, prinajhoršom dočítať takú tú scénku, ktorá je od zvyšku kapitoly/od ďalšej scénky oddelená medzerou. (Zvyčajne tam býva nejaký mini obrázok alebo ornamenty, snáď viete, o čom hovorím.)
Rád by som, no úprimne, nedokážem to. Jednoducho to nedokážem.
Ak myslíme hudbu/tv ako akýsi šum v pozadí, alebo v druhej izbe, tak áno, to ešte vydržím. Ale že by som mal slúchadlá v ušiach počas čítania, alebo že by som čítal pred zapnutou telkou, tak to nie. Môj mozog to jednoducho nespracuje a z čítania budem mať jedno veľké nič.
Neviem ako vy, no ja nedokážem, vážne nedokážem, čítať iba jednu knihu. Vždy to musia byť aspoň dve, poväčšine sú to tri, niekedy aj štyri. Dosť často sa mi stáva, že zrazu čítam iba jednu knihu a tak rozčítam ďalšiu. A aby toho nebolo málo, rozčítam ešte nejakú tu e-knihu v mobile. Nedokážem jednoducho prečítať jednu knihu. A teraz neviem, či je to choroba alebo niečo užitočné.
Doma a potom v škole. Inde som nemal zatiaľ ani príležitosť.
Neviem prečo, no táto otázka mi príde strašne divná. Akože, to mám čítať skoro sedemsto stranovú Búrku v impériu úplne nahlas?!
Tohto čitateľského hriechu/zločinu som sa dopustil iba jeden jediný krát, a to pri čítaní Falling kingdom od Morgan Rhodes. Viem, že ju mnohí milujú, no mňa nesmierne nudila, takže ku koncu som občas doprial urýchliť tento proces o jednu stránku. Prisahám, že sa to už odvtedy viacej nestalo.
Čestné skautské.
Kniha znamená milášek a milášek znamená, že musí byť v naprostom dokonalom poriadku. Vždy sa snažím čo najopatrnejšie zachádzať s tými knihami, občas mi to však nevyjde a ten chrbát sa jednoducho zlomí. Čo je fakt naprd, hlavne keď je ten chrbát naozaj pekný.
Ja osobne nie, no úprimne, chcel by som. Príde mi to neskutočné kúl a jednoducho super - príde mi to, že potom je to viac než len kniha a čitateľ. Veľmi sa mi páčia ľudia, ktorí si do kníh píšu rôzne poznámky a názory, a možno preto, že vážne obdivujem ľudí, ktorí si píšu denník, lebo mi to príde podobné. Vždy som chcel mať ako malý denník, no napísal som niečo iba v deň, kedy som si ho kúpil, takže...

A čo vy? Aké sú vaše čitateľské zvyky a zlozvyky?
Zhodneme sa v niečom?
Máte na niečo rozdielny názor?
Tiež obdivujete ľudí, ktorí si píšu do kníh?
 instagramfacebookpinterestyoutubetwitterinstagram

8 komentárov:

 1. Ja napr mám stále záložku pri sebe, ale keď sa už fakt stane, že ju nemám, tak som buď to monštrum, ktoré ohne roh alebo tam drbnem hocijakú somarinu, ktorú mám poruke. :D
  Čo sa týka hudby, tak ja napríklad viem čítať len s hudbou, lebo TV a aj všetky rozhovory naokolo ma strašne rozptyľujú, možno aj preto čítam hlavne v noci, lebo sa neviem inak sústrediť.
  OCH VIEŠ SI PREDSTAVIŤ TO ČÍTAŤ NAHLAS??? :DDD tie erotické scény :DDD ako divne by to znelo :D
  Nápodobne, tiež mi príde byť písanie do knihy strašne kúl, ale väčšinou nemám čo tam písať, lebo sa len zasmejem alebo čo :D asi len dvakrát som si písala, z toho raz to bola Jana Eyrová, ktorú som čítala na bakalárku, takže som si značila podstatné veci, a to druhe je Trón zo skla, kde mám len smajlíky a svoje vyznania lásky Chaolovi :DDD

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak aj ja zasa niekedy ohnem roh, hlavne keď som v škole a vážne nemám čo do tej knihy pichnúť xD Pri tom čítaní nahlas som nezabudol na Búrku v impériu a jej pikantné scény :DD

   Odstrániť
 2. V hodně bodech se shodnu :) Taky musím vždy dočíst kapitolu, i kdyby se blížil konec světa a když to zrovna opravdu nejde, tak jsem z toho celá nesvá a při nejbližší příležitosti ji musím rychle dočíst.
  Co se týče záložek, tak teď už jen výjimečně používán nějaké imitace, většinou záložku mám a vůbec nejraději mám, když jsou záložky přímo v knize, i když to spíše v těch starších :)
  Do knih většinou přímo nepíšu, ale občas si podtrhávám nějaké myšlenky, ale vždy jedině tužkou, nikdy bych do knihy nepsala něčím nesmazatelným.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Oooo, s tým nepríjemným pocitom, keď nedočítam celú kapitolu totálne súhlasím :DD

   Odstrániť
 3. Absolutně s tebou souhlasím v tom, že nejde mít rozečtenou pouze jednu knihu najednou. :D Pak se rozcházíme v hudbě, protože já ji jsem schopná poslouchat téměř při čemkoli, takže taky při čtení - ale nesmí to být nic, u čeho mám tendenci si zpívat :D A to psaní do knih... když projíždím instagram nebo weheartit a vidím tam ty popsané knihy, tak se mi to strašně líbí, ale prostě si na to sama netroufnu :D Alespoň je teda lepíkuju :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. S tými popísanými knihami máš totálnu pravdu - keď to vidím na instagrame, vyzerá to strašne pekne, ale ani ja si teda na to netrúfnem...a taktiež používam tie lepiace papieriky xD

   Odstrániť
 4. No ja sa snažím zvyčajne o záložky ale ak nemám nejaú v poruke, aj mobil je dobrá výpomoc :D :D :D
  Ja si práve že pri čítaní rada vychutnám čaj a možno aj čokoládu aj keď tú sa snažím obmedzovať aby som si nezapatlala knihy.
  Ja veľmi rada čítam vo vlaku, hlavne preto, že zvyčajne absolvujem strašne dlhé cesty a príde mi to ako produktívne strávený čas. Vždy viem prečítať minimálne jednu knihu počas cestovania.
  Mne písanie do kníh príde ako strašný prečin, ja mám rada svoje knihy v tip top stave a toto by ich podľa mňa strašne znehodnotilo.


  http://book--hoarders.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mobil tiež používam :DD Teda iba vtedy, keď potrebujem narýchlo odbehnúť alebo čo xd Ja síce cestujem vlakom pomenej, ale keď tak, tak vždy sa nájde nejaká kniha, ktorú mám rozčítanú v mobile, lebo nerád so sebou trepem knihy...zbytočne sa potom došúchajú a čojaviemešte :DD

   Odstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!