utorok 15. mája 2018

ŠESŤ NAJLEPŠÍCH KNÍH Z DIELNE COOBOO

CooBoo patrí medzi moje úplne najobľúbenejšie vydavateľstvá. Prekladajú skvelé knihy a ešte krajšie ich vydávajú, majú asi najkrajšie obálky vôbec, čo sa týka slovenských/českých vydavateľstiev a svoju práci si robia úplne na jednotku. No a v poslednej dobe som dostal nápad, že vám predstavím niekoľko mojich najobľúbenejších kníh z určitých vydavateľstiev, a prvý článok teda venujem tomuto. Och, a malé upozornenie na začiatok: knihy nie sú vôbec zoradené, resp. sú zoradené tak, ako sa mi zachcelo xd.

Každý máme svoje srdcovky, ktoré sme ale čítali veľmi, veľmi dávno. U mňa je to príbeh o indických princoch, o dievčati, ktoré sa zamiluje do bieleho tigra a o dobrodružstve, ktoré priam dýcha všetkou mytológiou. Prvý diel momentálne re-readujem a hoci mi už isté drobnosti vadia, stále je to svojské čítanie. A tá mytológia je úplne najlepšia, nehovoriac o ďalších dieloch, kde sa z knihy na knihu rozširuje a prehlbuje.

Okrem toho, že je táto séria úplne totálne úžasne spracovaná, čo sa týka grafiky (začo vydavateľstvu CooBoo patrí klobúk dole), ona je úžasná aj vo vnútri. Epická, akčná a nadupaná hviezdna drama, napísaná v šakovakých spisoch, dokumentoch, rozhovoroch, obrázkoch či zvukových záznamoch. A ešte viac. Ľudia, ešte viac. Illuminae je naprosto úžasné.
A je jedna praobrovská hanba, že som ešte stále nečítal dvojku. Zabite ma ľudia.

Teraz som si práve uvedomil, že tento článok nie je iba o knihách, ale aj o tom, aký hrozný a nanič som ja čitateľ, lebo hoci Šepotání a Divotání totálne zbožňujem (lebo to je gotická Alica a to jednoducho chcete), stále som sa nedostal ani k trojke, ani k súboru poviedok. Ale! Cez prázdniny plánujem re-reading, ktorý teda hneď spojím aj s prečítaním Zrcadlení a Běsnení, tak mi držte palce, haha!

Príbeh sa začína škatuľou s rôznorodými predmetmi: od štuplíkov z fľašiek, cez plagáty až po obal od kondómov. 
Každý jeden predmet drží spomienku dvoch tínedžerov, ktorí sa kedysi milovali. A každá jedna spomienka je jedným dôvodom, prečo sa títo dvaja rozišli. Nesmierne rýchle a skvelé čítanie, plné krásnych ilustrácií. Odporúčam na oddych! 

Hoci to nie je dokonalá kniha, tento očarujúci debut o vzdušných pirátoch sa mi osobne veľmi, veľmi páčil. Autorka je taký slabší Neil Gaiman na poli YA. Magóniu rozhodne odporúčam a neviem sa dočkať dvojky!

Delírium patrí medzi moje obľúbenejšie série, a hlavne kvôli autorke. Príbeh je síce fajn a dokáže zaujať, no mňa najviac bavil autorkin štýl, Lauren Oliver ja osobne môžem a páčilo sa mi všetko, čo som zatiaľ od nej čítal. (Hoci teda Replika nebola nejaká prelomová, ale taktiež bola fajn napísaná.)

Patrí aj u vás vydavateľstvo CooBoo medzi najobľúbenejšie?
Aké knihy od nich sa vám najviac páčili?
Nájdu sa medzi nimi aj tie, ktoré som vybral ja?
Čítali ste nejakú z týchto kníh? Ako sa vám páčila?


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý váš komentár a názor!