nedeľa 12. augusta 2018

24-HODINOVÝ READATHON || WRAP UP

Ani neviem ako, včerajší 24-hodinový čítací maratón ubehol ako voda. Keďže som Smolnú sezónu prečítal už predtým, na dočítanie mi zostala Fanúšička od Rainbow Rowell a potom kniha Dám ti aj slnko, ktorú som začal čítať po druhý krát (prvý krát som ju čítal ešte tento jún. príliš psycho?) a medzitým som si dával "pauzy" v podobe ebookov v mobile, čo boli zbierky básní, ktoré mi tam trčali dosť dlho na to, aby som sa do nich konečne pustil.


Ako prvú som začal čítať knihu Dám ti aj slnko. Mal som z nej prečítaných asi pätnásť strán z predošlého dňa, počas maratónu som sa v tejto knihe dostal na číslo 110. Potom som už knihu nečítal, pustil som sa do Fanúšičky s tým, že ju už konečne dočítam. No medzitým sa čosi stalo a to síce, že kamarátka bola v obchode a našla tam maliarske mini plátna aj so stojanmi za dve eurá! Keď mi to oznámila, dal som si kúpiť tri. (Úprimne, vôbec to nestačí.) Takže som dosť dlhú dobu kreslil a maľoval. Hoci sa na to teraz pozerám asi tak, že som sa mohol predsa len venovať tým knihám a maľovať dnes, nedalo mi to. Plátna sú príliš čisté a moja pomätená myseľ nechce, aby boli čisté.
Takže tak. 
Do Fanúšičky som sa teda pustil až večer. Chcel som ju dočítať a mal som aj na ňu čas, no keď som prekročil hranicu tristej strany, moje oči sa začali doslova topiť. Neviem ako vy, drahí okuliarnatí čitatelia, ale moje oči sa veľmi jednoducho unavia. Takže z Fanúšičky som sa dostal iba zo 185-strany až po 300, ale aj tak si myslím, že je to super. No a keďže som sa cítil tak previnilo, tesne pred spaním som sa ešte pustil do tých dvoch básnických zbierok. Boli to Sea of Strangers od Lang Leav a Useless Magic od Florence Welch, ktorú určite všetci poznáte. Prvá zbierka bola celkom dobrá, zatiaľ od autorky najlepšia. Druhá od známej speváčky bola taká okej. Bola tam kopa pekných obrázkov a zo začiatku knihu tvorili iba texty piesní. Keď to prešlo do časti s poéziou, bolo to lepšie.
Takže to je všetko, čo som behom tohoto jediného dňa prečítal. A hoci by som, ako inak, najradšej chcel, aby som prečítal tri knihy, som s mojim výkonom celkom spokojný. A aby sme to nejako zhrnuli, tu je summa summarum: 


Dám ti aj slnko (Jandy Nelson) - prečítaných 95 strán
Fanúšička (Rainbow Rowell) - prečítaných 115 strán
Sea of Strangers (Lang Leav) - prečítaných 224 strán
Useless Magic (Florence Welch) prečítaných 288 strán

Spolu: prečítaných 722 strán


Mne už ostáva iba poďakovať ľuďom, čo sa zapojili a popriať vám ešte krásny slnečný deň! :)

A čo vy? Koľko ste za jeden deň stihli prečítať?
Splnili sa vám vaše očakávania? Či si vravíte, že ste mohli prečítať viac?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý váš komentár a názor!