sobota 4. augusta 2018

A ČO TAK SI DAŤ ČÍTACÍ MARATÓN?!

Ahoj ľudia! Ako sa máte? Dúfam, že máte pri sebe ventilátor a dodržujte pitný režim xd! Určite si pamätáte minuloročné leto- organizoval som svoj prvý readathon a.k.a 24-hodinový čítací maratón (kedy vyslovene a doslovne čítate jeden celý deň vkuse) a nesmierne ma to bavilo. Hoci boli mnohí na sociálnych sietiach aktívnejší než ja sám, čo sa týka apdejtov rozčítaných kníh, musím povedať, že to bola jednoducho veľká zábava. A nevediac prečo sa to stalo takou mojou tradíciou - už začiatkom leta som sa nevedel dočkať, kedy maratón zasa zorganizujem. Minulý rok bol tuším koncom júla, takže teraz začiatkom augusta...a chcel by som taktiež, aby sme ním ukončili aj leto :) Nižšie v článku nájdete podrobné info!

ČO TO VLASTNE ČÍTACÍ MARATÓN JE?
Som si stopercentne istý, že všetci viete, čo čítací maratón je - ale pre všetkých nováčikov a čitateľov, ktorí sa s tým ešte nestretli, to sem predsa len dám. 24-hodinový čítací maratón je jeden vopred určený deň, ktorý by sa mal stráviť z najväčšej časti čítaním. Nielenže to je zábava, lebo sa zapájajú do toho viacero ľudí, ktorí "dokumentujú" svoju čítaciu výzvu na instagramoch a podobne, pomôže vám to prekonať čítaciu krízu či dočítať knihy, ktoré čítate celú večnosť a stále nie ste na konci. Číta sa od polnoci do polnoci, knihy, ktoré chcete a vyberiete (od siahodlhých románov až po kratučké komiksy). 

KEDY PREBIEHA?
24-hodinový čítací maratón (alebo read-a-thon, ak chcete), bude prebiehať v sobotu 11. augusta 2018. Od polnoci do polnoci. 

ČO BUDEM ČÍTAŤ? KDE BUDETE MÔCŤ SLEDOVAŤ MÔJ PROGRES?
Keďže článok pripravujem vopred, nemám presne určený tbr zoznam kníh a knihy, čo mám rozčítané, možno dovtedy dočítam, i keď dávam tomu malú šancu (ale predsa). Preto vás budem o mojom TBR zozname informovať na mojom knižnom instagramovom profile a facebookovej stránke blogu, kde však (odhadujem) budem menej aktívnejší, nakoľko 90% môjho života zaberá výhradne iba Instagram (smutné, čo?). A okrem toho, že vám ukážem, čo a aké knihy budem čítať, budem postupne pridávať aktualizácie môjho čitateľského progresu a čítacích pokrokov. 

Takže všetkých vás pozývam, dúfam, že sa vás zapojí čo najviac, lebo viac ľudí = viacej zábavy! Taktiež by som chcel spomenúť jednu vec a síce, že veľa ľudí mi minulý rok ohľadom maratónu písali, že by sa pokojne zapojili, ibaže sa im článok nedostal "pod ruku", nejako to prehliadli a podobne...takže budem nesmierne rád a vďačný, ak o svojom zapojení sa dáte vedieť kadekde, kde len internetovo žijete, zazdieľate to a rozšírite "správu o read-a-thone" druhým ľuďom.  :D 

ZAPOJTE SA
Nižšie je pripravený linkovač, doňho vložíte svoje meno (môže byť hocaké, aj prezývka), email (ktorý je schovaný a nikto naň nevidí) a webovú stránku - do tej môžete vložiť svoj blog, instagramový účet či iné internetové stránky, na ktoré sa druhí ľudia prekliknú po stlačení na dané meno (napríklad na váš knižný blog). 
V prípade, že by sa vám náhodou linkovač nezobrazoval, mi napíšte do komentára, no všetko by malo ísť ako po masle xd

4 komentáre:

 1. Ja idem do tohoooo!!!! Keďže v sobotu konečne nerobím, tak mi to vyhovuje! Strašne sa teším :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja sa tiež rozhodne pridám! :D Len dúfam, že práve v ten deň nebude nikto otravovať a brať mi čas :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za zapojenie! S tým otravovaním to mám asi úplne rovnako XD

   Odstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!