ŠESŤ POCITOV, ŠESŤ KNÍH || KNIŽNÉ ODPORÚČANIA

Neviete, čo čítať? Radi by ste si rozšírili svoj zoznam kníh na prečítanie? Či hľadáte svoje ďalšie obľúbené čítanie, no akosi vám dochádzajú nápady? Dnes som sa rozhodol, že vám odporučím pár kníh na základe niekoľkých pocitov :) Tak snáď vás knihy zaujmú. 


Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt daj mi tvoje meno
Nostalgia je vraj túžba. Po domove, po ľuďoch, clivosť pre niečo a niekoho, koho sme možno kedysi mali, čo kedysi patrilo do našich životov a teraz to tak nie je. Minulosť, časy, ktoré by sme možno chceli vrátiť späť...priateľov, s ktorými sme sa už dávno rozišli...
Táto emócia, ktorá nie je ani dobrá ani zlá, ktorá vám dokáže nahnať silné pocity pre spomienky, no zároveň vás ochudobňuje o prítomnosť, ktorá nás teší a zároveň nám ubližuje, sa vyskytuje v mnohých príbehoch a knihách. No v živote som nečítal knihu, v ktorej by nostalgia bola tak pravdivo opísaná ako v knihe Daj mi tvoje meno od Andrého Acimana. Toto známe dielo je známe pre svoju vášeň a lásku, ale mne je veľmi príznačná i pre nostalgiu. Je opísaná veľmi pravdivo a intenzívne, škaredo aj krásne.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nočný cirkus
Ak chcete cítiť doslovné rozčarovanie, moje odporúčanie vám je úplne jednoznačné. Nočný cirkus si nielen zamilujete, lebo to je výnimočná a elegantne napísaná kniha, toto dielo sa postará i o to, aby vaša kúzla-milujúca dušička našla svoje miesto. Ak chcete byť rozčarovaný, užasnutý, Nočný cirkus od Erin Morgensternovej je jasná voľba. 

18659623
Emily Carroll je autorka a umelkyňa, ktorej nezvyčajné komiksové príbehy preleteli internetom a urobili veľký bum. Nielenže sú krásne nakreslené a obsahujú celkom originálne príbehy, neočakávajte od nich superhrdinov, ale skôr akési temné rozprávky a horory. Hoci som knihe na goodreads recenzií nedal plný počet, lebo kniha je istým spôsobom zbierka niektorých autorkiných príbehov, a pravdupovediac mi nevytreli oči, určite toto dielko odporúčam. Možno to nie sú horory, z ktorých vám odpadne dekel, ale rozhodne sú to atmosferické "eerie" rozprávky, ktoré, ak máte radi takéto typy príbehov, si istotne obľúbite.

Ak si chcete prečítať niečo, čo vo vás znovu zažne iskru napätia, určite vsaďte na Vraniu šestku od Leigh Bardugo. Predstavte si Dannyho jedenástku alebo Debbinu osmičku, s tými najrozličnejšími vyvrheľmi, ako sa vo fantastickom pseudo-viktoriánskom meste pokúšajú o lúpež storočia. Príbeh je svižne napísaný, veľmi pútavý a čo sa týka napätia, to tam nájdete hlavne v častiach, kedy sa celá tá lúpež bude prebiehať. Ja som si knihu veľmi užil, hoci stále nechápem, prečo nemám prečítanú dvojku...

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt aristoteles a dante odhalují záhady vesmíru 
Autor Benjamin Alire-Sáenz prišiel s veľmi pekným a milučkým príbehom, ktorý si získal čitateľské srdcia po celom svete. Nebudem vám tu líčiť príbeh, no knihu odporúčam všetkými piatimi. Nielenže je krásne a emotívne napísaná, určite si ju prečítajte, ak sa cítite ako chladný a depresívny kus ničoho a potrebujete si spomenúť na to, že aj vy ste človek a aj vy sa dokážete zamilovať. Lebo určite sa zamilujete do Ariho a Danteho, ako sa zamilujú do seba.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt charlieho malé tajomstvá
Charlieho malé tajomstvá je pre mňa veľmi zvláštna kniha. Tým, že hoci nie je najdokonalejšou a najlepšou knihou, akú som kedy čítal, tak má v mojom srdci veľmi špeciálne miesto. Osamelosť je veľkou súčasťou môjho života a Charlie...v Charliem som sa našiel tak veľmi, ako v máloktorej knižnej postave. Tie pocity, myšlienky...táto drobná knižôčka vás urobí menej osamelým. Verte mi. Budete sa po nej cítiť lepšie. Charlie píše príbeh preto, lebo to potrebuje niekomu povedať a nemá nikomu, kto by ho počúval. Tak funguje kniha i na vás. Tak, ako Charlie hľadá kamaráta, aj vy si nájdete Charlieho. Ak sa cítite osamelý, alebo máte nejaké také obdobie, určite si prečítajte túto knihu. Pozdvihne vám náladu a budete sa po nej cítiť viacej pochopený a menej osamelý.

Čítali ste niektoré z uvedených kníh? Aké máte na ne názory?
Máte k jednotlivým emóciám aj vlastné, ďalšie odporúčania?

Komentáre