pondelok 17. decembra 2018

JE SABRINA OD NETFLIXU NAOZAJ TAKÁ KÚZELNÁ?

Tento rok sa Netflix niesol v duchu novej Sabriny. Tú určite poznáte - dakedy ju vysielali ešte naše televízne stanice a určite si pamätáte Salema, čierneho kocúra, dve tety a samotnú Mladú čarodejnicu, ktorá sa často nachádzala v úzkych preto, lebo sa snažila vyhovieť svojej smrteľnej stránke, ale i tej čarodejníckej. Sabrinu si však tento rok zobral pod krídla Netflix...a ako to teda dopadlo?

Začnem asi tým, že ja som sa na seriál nesmierne tešil. A to iba z dôvodu, že ja neskutočne milujem príbehy o čarodejníkoch a čarodejniciach - sú mojou vášňou už odmalička, a vďaka nim som začal i čítať. A teraz ma určite chápu všetci fanúšikovia čarodejníkov a čarodejníc, že hoci seriálov je habadej, dobrý seriál o čarodejniciach nám chýbal, takže ja som sa nevedel dočkať, kedy sa do Chilling adventures of Sabrina pustím.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt chilling adventures of sabrina gif
A už teraz môžem povedať, že seriál predčil moje očakávania. 
Samotné obsadenie je úplne bravúrne, jedno z najlepších. Toľko dobrých hercov odovzdaných svojim postavám na jednom mieste som nevidel poriadne dlho. Či už Kiernan Shipka, ktorá stvárňuje samotnú Sabrinu, Ross Lynch, ktorého som predtým poznal iba z Disney channelu či Michelle Gomez, ktorá hrá Madam Satan...každý jeden herec odviedol v tomto seriály úžasný herecký výkon. Už dlho som nevidel film či seriál, kedy by tie postavy sadli hercom ako ušité a kedy zasa tí herci dodali tým fiktívnym postavám svojim talentom život. Tvorcovia musia byť na hercov nesmierne pyšný, a urobili najlepšie, ako vedeli, keď zostavovali svoje obsadenie.

Mohol by som však o novej Sabrine kecať od nevidím do nevidím - no jediným dôvodom, prečo je tento seriál taký úžasný je, že všetko je spravené pracne a precízne. Či už dej, ktorý je nesmierne pútavý, ustavične graduje, je plný napätia, odpovedá vám na otázky a zároveň odhaľuje nové záhady, alebo postavy, ktoré sú vytvorené úplne na jednotku a každá vás zaujme vlastným príbehom, všetko je vytvorené úplne umelecky. Tvorcovia si dali záležať na každom detaily a každého dokážu niečím zaujať: postavami, dejom, napätím a niekedy i strašidelnými scénkami, milostnými vzťahmi či samotnou témou čarodejníc a čarodejníctva. Práve pri tom sa zastavím, lebo tu som sa spočiatku obával, že čarodejnice budú nejaké bosorky mávajúce rukami, s kopou vizuálnych efektov - no opak je pravdou. Čarodejnícky svet je komplexnejší, než sa spočiatku zdá, a mňa nesmierne bavilo sledovať všetky tie tradície, kúzla a ďalšie aspekty, pri ktorých tvorcovia brilantne zmiešali mytológiu s vlastnou fantáziou. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt chilling adventures of sabrina gif
Myslím si, že nová Sabrina od Netflixu je asi najlepším tohtoročným seriálom, a u mňa sa zapísala medzi moje najobľúbenejšie. Odporúčam vám ju všetkými desiatimi a neviem si ju vynachváliť, mňa bavila od samotnej úvodnej znelky prvej časti až po poslednú minútu finále. Netflix istotne vytvoril ďalší seriál, na ktorom môžte závislačiť, pretože Sabrina ponúka a sľubuje naozaj veľa. Úžasné herecké výkony, pútavý dej, myslím si, že ak ste Sabrinu nevideli, tak by ste to mali určite napraviť. Isto zaujme každého, kto má rád pútavé a prepracované príbehy, s kvapkou strašidelna, príjemnou spooky atmosférou, plné napätia s mnohými zvratmi a záhadami. Mne Sabrina učarovala a už teraz neviem, ako prežijem do druhej série.

Videli ste novú Sabrinu? Čo na ňu vravíte?
Ktoré postavy ste si obľúbili? Tešíte sa na druhú sériu rovnako ako ja?
Chceli by ste seriál začať pozerať? Máte to v pláne?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý váš komentár a názor!