8 SKVELÝCH FILMOV O INAKOSTI

V predošlom Pride month tematickom článku sme sa bavili o knihách, ktoré sú o inakosti - v dnešnom článku to budú zasa filmy, ktoré poukazujú na život týchto ľudí a na to, ako je zbytočne skomplikovaný tým, že ľudia majú predsudky - a tvorcovia týchto filmov sa to snažia svojimi príbehmi zmeniť. Ako pri minulom článku, aj v tomto som sa snažil filmy vybrať naozaj pre každého - aby dokázali zaujať milovníka drámy, ale i diváka, ktorý hľadá zábavu a pobavenie na voľný čas.

M O O N L I G H T
Moonlight je prekrásna dráma o živote Chirona, ktorý to naozaj nemal ľahké - no zároveň nie je nejakou veľkou obeťou a do problémov, ktoré ho trápia, sa vieme vžiť určite všetci. Film dostal Oscara za nejlepší film a ja musím iba súhlasiť. Je to nesmierne realistické, skutočné, tvrdé i citlivé a po jeho zhliadnutí si určite uvedomíte, že mnohí ľudia okolo vás sú hlavnému hrdinovi veľmi podobní a potýkajú sa s podobnými starosťami.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt moonlight movie gif

P R E V Ý C H O V A   C A M E R O N   P O S T O V E J
Je festivalový film, ktorý je dokonalý na letné večere s priateľmi - dokonalo si ho viem dokonca i predstaviť, ako je premietaný na plátne vonku na záhrade počas teplej noci. Mne sa na ňom páčila práve tá úžasná atmosféra a herecké obsadenie, ktoré naozaj zabodovalo. Je to príbeh o dievčati, ktoré sa o sebe dozvie, že je lesbička a rodičia ju pošlú do jedného z tých podivínskych táborov, kde sa homosexualitu snažia "vyliečiť". No napriek tomu, že je to dráma o ťažkej téme, je spracovaná ľahším tónom, ktorému určite dopomáha fakt, že film nie je dvojhodinovou drámou. Je to svižné, poučné, so skvelými hercami a ani sa nenazdáte, film budete mať za sebou. Určite ho odporúčam, ak si chcete pozrieť skvelý film na túto tému, no zároveň nechcete sledovať takmer trojhodinovú drámu, ktorá vás emočne zničí.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt the miseducation of cameron post gif

O N   J E   T A K Ý   P E K N Ý
Veľmi vrúcny a srdečný film o dvoch chalanoch, ktorých si zamilujete od prvej chvíle. Ich priateľstvo mi sčasti pripomína knižného Ariho a Danteho. Je to veľmi pekný filmík, ktorý vám vyčaruje na tvári úsmev svojou "milotou" a má srdce na pravom mieste. Tento film je dôkaz, že nie každý príbeh o zložitých ľudských témach musí byť dlhou a emočne žmýkajúcou sondou, ale svoj účel poľahky splní svojou úprimnosťou a nenúteným citom.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt the way he looks gif

D A J   M I   T V O J E   M E N O
Pravý opak predošlých dvoch filmov, Daj mi tvoje meno je dlhšou drámou, pri ktorej si prežijete známy "emočný rollercoaster". Do vzťahu Elia a Olivera sa zamilujete, zasmejete sa s nimi, zatancujete si a vychutnáte leto...a aj rozplače. Nesmierne krásny film, ktorý sa vám dostane pod kožu. U mňa je povinným pozeraním počas leta, takú letnú a prázdninovú atmosféru som ešte jakživ nevidel, to staré, letné Taliansko som cítil na vlastnej koži. Film je atmosferický, uhrančivý, krásny, s mimoriadnymi hereckými výkonmi...a príbehom, ktorý vám zlomí srdce.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt call me by your name gif

F A V O R I T K A
Odkloňme sa od drám a postavme sa v histórií za kráľovnú Británie Annu Stuartovú, ktorá je manipulovaná dvoma oslnivými, no zradnými ženami, Lady Sarah a Abigail, medzi ktorými vznikne milostný trojuholník. Yorgos Lanthimos i v tejto satirickej kostýmovej dráme nominovanej na Oscara za najlepší film, dokazuje, že je popredným režisérom dneška. Favoritka je film, ktorý ma bavil od prvej až po poslednú minútu a ktorý som si nesmierne obľúbil. Trojica žien na dvore v podaní Olivie Coleman, Rachel Weisz a Emmy Stone priam žiari svojimi hereckými výkonmi. Tento film si zamilujete, je jednoducho skvelý.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt the favourite gif

M O D L I T B Y   Z A   B O B B Y H O
Emotívny film o chlapcovi, ktorý vyrastá vo veľmi konzervatívnej rodine a zistí o sebe, že je homosexuál. Je to navyše skutočný príbeh a Sigourney Weaverová v hlavnej roli prísnej matky je neskutočná. Príbeh vás určite nenechá chladným. Má veľké posolstvo, nesmiernu hĺbku a obrovskú emóciu a podľa mňa je jedným, keď aj nie najlepším filmom, ktorý najlepšie a najreálnejšie zobrazuje inakosť a všetko s ňou spájané, od tolerancie až po nenávisť okolia.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt prayers for bobby gif

B O Y   E R A S E D
Ďalší film z prostredia tábora, v ktorom sa snažia vyliečiť homosexualitu. Hlavného hrdinu, syna pastora, ktorý pochádza z malého mestečka, stvárňuje veľmi talentovaný Lucas Hedges, ktorý aj v tejto emotívnej snímke dokazuje svoje kvality. Hoci film nie je nejako mimoriadne výnimočný a nevídaný a vieme ho zaradiť pomedzi mnohé iné, ja som si jeho sledovanie veľmi užil. Nicole Kidman mám osobne veľmi rád a vlastne každý herec podal v tomto životopisnom filme pekný výkon. Príbeh nie je zdĺhavý a hoci, ako vravím, neohúri, lebo nie je prvý o tejto téme, vôbec nesklame. A hrá tam aj Troye Sivan!
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt boy erased gif

J A ,   S I M O N
A dnešný filmový článok ukončím filmom, ktorý nie je emotívnou drámou, ale povzbudzujúcim, usmievavým dielom, ktorý vás rozosmeje ale i rozcíti, nakoľko sú emócie úprimné a celé spracovanie je také milé. Áno, problematika homosexuality v tomto filme je trochu idylická a naivná, no ono je to akoby zámer: tento film je totižto takým slniečkom medzi všetkými tými emotívnymi a často smutnými drámami, je veľmi taký motivačný a dokáže vás naladiť na pozitívne myšlienky. Sympatický herci hrajú veľmi prirodzene, príbeh je taký letný, svieži a ľahký. Je taký zaláskovaný, úprimný, taký zlatučký a dojímavý. Určite vás zahreje pri srdiečku.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt love simon gif


A čo vy? Videli ste uvedené filmy? Čo na ne vravíte?
Máte nejaké vlastné odporúčania? Sem s nimi! 

Komentáre

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý váš komentár a názor!