sobota 1. októbra 2016

10 kníh, na ktoré sa túto jeseň teším 🍂


Keďže je dnes toho prvého októbra a (aj keď to tak nevyzerá) jeseň nám nahradila leto, povedal som si, že venujem jeden takýto random článoček knihám, ktoré práve na jeseň (možno tu budú aj také, čo vyjdu aj v zime) vychádzajú a ja netrpezlivo na ne čakám, kým si ich prečítam. Inak, to číselkovanie vôbec nesúvisí s tým, na ktorú knihu sa teším najmenej a najviac - je to tam len pre akési zorganizovanie :-)) (No dobre. Tak trochu)


10. Rebel of the Sands (Alwyn Hamilton)

Plánované vydanie: 30.11.16

Anotácia: Mortals rule the desert nation of Miraji, but mystical beasts still roam the wild and barren wastes, and rumor has it that somewhere, djinni still practice their magic. But there's nothing mystical or magical about Dustwalk, the dead-end town that Amani can't wait to escape from.
Destined to wind up "wed or dead," Amani’s counting on her sharpshooting skills to get her out of Dustwalk. When she meets Jin, a mysterious and devastatingly handsome foreigner, in a shooting contest, she figures he’s the perfect escape route. But in all her years spent dreaming of leaving home, she never imagined she'd gallop away on a mythical horse, fleeing the murderous Sultan's army, with a fugitive who's wanted for treason. And she'd never have predicted she'd fall in love with him... or that he'd help her unlock the powerful truth of who she really is


9. Vrahyňa v Podsvetí (Sarah J. Maas)

Plánované vydanie: 26.10.16

Anotácia: Kráľ vrahov príde na spôsob, ako sa navždy vysporiadať s otrokármi a nielen zraziť celý obchod s ľuďmi na kolená, ale úplne ho rozvrátiť. Najobávanejšia nájomná vrahyňa Celaena Sardothien neváha a chopí sa tejto úlohy s vervou jej vlastnou. Netuší však, že táto temná a nebezpečná misia ju zavedie z riftholdských striech do tajných tunelov pod mestom. A to, na čo tam narazí, ju vôbec nepoteší...8. Vrahyňa proti Impériu (Sarah J. Maas)

Plánované vydanie: 30.11.16

Anotácia: Po náročnom výcviku sa Celaena Sardothien dožila dňa, kedy je skutočne najobávanejšou nájomnou vrahyňou Eriley. Hrou osudu má dokonca všetko, po čom kedy túžila – miesto, ktorá volá domovom, Sama po boku a slobodu, teda aspoň jej zdanie. Úplnú slobodu získa, až keď sa podujme na ešte jednu nebezpečnú úlohu. Sláva jej ale stúpa do hlavy a zabúda, že keď už má to po čom túžila, veľmi ľahko môže o niečo prísť... alebo rovno aj o všetko.


7. Mrazivý oheň (Amanda Hocking)

Plánované vydanie: 17.10.16

Anotácia: Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider – s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě… ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí – to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?
6. Běsnění (A.G.Howard)

Plánované vydanie: 24.10.16

Anotácia: Alyssa Gardnerová prošla králičí dírou a rozhodla o svém osudu. Přežila bitvu o Říši Divů i bitvu o své srdce. V tomto povídkovém souboru se můžete společně s ní a její rodinou vrátit do Říše Divů. Zároveň si můžete přečíst i několik vymazaných scén z předešlých knih! Například povídce s názvem Šest nemožných věcí Alyssa vzpomíná na nejvzácnější okamžiky jejího života před tím, než přišlo Zrcadlení a na to, jak velkou roli hrají kouzla ve štěstí těch, teré miluje. Alyssina matka pak v povídce Kluk v pavučině nostalgicky vypráví o svém čase, který strávila v Říši Divů, a zachraňovala muže, který se pak stal jejím manželem. A Morfeus se v povídce Můra v zrcadle pátrá v Zachových vzpomínkách na Šepotání.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt temnější tvář magie


5. Temnější tvář magie (V.E.Schwab)

Plánované vydanie: 21.10.16

Anotácia: Temnější tvář magie nese všechny znaky klasické fantasy se pohlcující zápletkou a výraznými, nezapomenutelnými hrdiny. Odehrává se v paralelních Londýnech – šedém, červeném a bílém, zatímco ten černý zdánlivě zanikl —, které jsou, ač každý ve svém „jiném“ světě, zcela pravděpodobné.
4. Summer Days & Summer Nights (Kolektív autorov)

Plánované vydanie: 15.11.16

Anotácia: Maybe it's the long, lazy days, or maybe it's the heat making everyone a little bit crazy. Whatever the reason, summer is the perfect time for love to bloom. Summer Days & Summer Nights: Twelve Love Stories, written by twelve bestselling young adult writers and edited by the international bestselling author Stephanie Perkins, will have you dreaming of sunset strolls by the lake. So set out your beach chair and grab your sunglasses. You have twelve reasons this summer to soak up the sun and fall in love.

32053009

3. Illuminae (Jay Kristoff & Amie Kaufman)

Plánované vydanie: 30.10.16

Anotácia: Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele o útoku nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží. Kady je nucená spojit se s bývalým přítelem Ezrou a pod nepřátelskou palbou se snaží dostat k evakuační lodi, která oba dostane do bezpečí. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem.


2. Knižnica duší (Ransom Riggs)

Plánované vydanie: 21.11.16

Anotácia: Úžasne silný a nezabudnuteľný príbeh o neobyčajných deťoch slečny Peregrinovej sa v tretej knihe blíži k strhujúcemu rozuzleniu. Šestnásťročný Jacob objaví v sebe novú schopnosť a ponáhľa sa využiť ju na záchranu svojich priateľov uväznených v prísne stráženej pevnosti. Z ulíc moderného Londýna sa dostanú do temného labyrintu uličiek Diablovho slumu, najdesivejšieho miesta vo viktoriánskom Anglicku, kde sa raz a navždy rozhodne o osude všetkých Neobyčajných.


1. Winter (Marissa Meyer)

Plánované vydanie: 31.10.16

Anotácia: Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?
A čo vy? Na aké knihy sa tešíte, ktoré vychádzajú na jeseň?
Tešíte sa na niektorú z týchto kníh?
Čítali ste ich už v origináloch? A aký máte na ne názor?


5 komentárov:

 1. Mrazivý oheň a Temnější tvář magie sú u mňa na prvých priečkach. Veľmi sa na ne teším :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Na Mrazivý oheň sa teším aj ja,som zvedáva ako sa mi bude páčiť.
  Október vyzerá s novými knihami veľmi dobre :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja, priznám sa, sa teším na Mrazivý oheň zväčša len vďaka tej nádhernej obálke :DD Ale anotácia je tiež super :-D

   Odstrániť
 3. Všechny knížky vypadají dobře - co mě ale štve je skutečnost, že novely ke Skleněnému trůnu v čj snad nikdy nevyjdou!

  Lory Humble

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :DD Vy zasa máte (ooooveeeľaaa) kratšie čakanie medzi jednotlivými časťami. My musíme na štvorku čakať dosť dlho oproti Česku :DDDDD

   Odstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!