štvrtok 14. septembra 2017

Moje jesenné 'anticipated reads'


Ufff...prešlo asi tak dvadsať dní od posledného článku čo bol na blogu (a aj to bola recka) a priznám sa, táto menšia neaktivita nebola náročky. Písať sa mi chcelo, len nebolo nápadov. A keďže som tak teraz premýšľal (už asi po stý krát), zatiaľ čo som scrolloval svojim blogom, uvedomil som si, že posledný článok (tá spomínaná recka) je ešte z leta, teda prázdnin. A keďže už prázdniny nie sú (fňuky fňuky) a prichádza jeseň (už prišla? neviem. dnes je napríklad slnka ako v júli), tak som sa rozhodol vyvesiť na blogu znovu ten typ článku, kde vám predvediem knihy, ktoré by som si chcel túto jeseň prečítať.
Píseň zimy od S.Jae-Jones

Převyprávění tajemné pohádky o Králi duchů, podzemní říši a velké lásce.
Liesl celé své dětství poslouchala tajemné příběhy o Králi duchů, který vládne podzemí, a věřila jim. Poté ale vyrostla a musela se vzdát svých snů. Avšak když zmizí její sestra, jen ona ví, že ji odnesli skřeti, a vydává se do podzemí, aby ji zachránila. Král jí sestru vydá jen pod jistou podmínkou – Liesl se pro ni musí obětovat. Bez smrti se svět znovu nezrodí, zimu nevystřídá jaro, a tak dívka nabídne králi svou ruku. V podzemí ale pomalu umírá. Obětuje svou lásku, anebo nastane konec světa? 


O knihe sa strašne veľa rozprávalo a ešte stále sa rozpráva, príbeh je vraj krásne poeticky a lyricky napísaný, zaoberá sa goblinmi a obálka tiež nie je na zahodenie. Som zvedavý, aký naň budem mať názor ja.Toto je náš príbeh od Ashley Elston

Moderný young adult thriller rozprávaný cez striedanie perspektívy dvoch postáv.
Nikto nevie, čo presne sa stalo v to ráno v River Pointe. Päť chlapcov šlo po noci bujarej zábavy na poľovačku. Vrátili sa len štyria. Chlapci držia spolu a nepriznajú, kto vystrelil guľku, ktorá zabila ich kamaráta Granta. Podľa dôkazov to mohol spraviť ktorýkoľvek z nich. Mladá stážistka v právnickej kancelárii Kate Morinová sa snaží záhadu vysvetliť a svojho priateľa zbaviť ťaživého obvinenia.

Popravde, milujem takéto knihy s takouto tématikou, s ktorou sa napríklad stretnete aj v knihe Klamári, na ktorú bude čoskoro recenzia. Síce si neviem predstaviť, že tieto knihy by som čítal nonstop, milujem príbehy, ktoré začínali so skupinou postáv a teraz to musíte prečítať dokonca, aby ste zistili, čo sa presne stalo, že táto skupinka už viacej nie je skupinkou.Pod maskou lží od Taran Shanker & Kelly Zekas

Sebevědomá hrdinka s ostrým jazykem, neodolatelná atmosféra viktoriánské Anglie, neuvěřitelné zvraty. Tajemstvím opředení hrdinové, kteří skrývají mnohem víc, než jen svou pravou tvář... Evelyn má plné zuby života podle diktátu konvencemi svázané společnosti. Když její sestra Rose za záhadných okolností zmizí, neváhá, a i přes zákaz rodičů ji odjíždí hledat. Není však jediná. Cestu jí zkříží mladý gentleman Sebastian Braddock, který jí odhalí těžko uvěřitelnou pravdu – ona i její sestra mají speciální dar léčit nemocné a zraněné. Evelyn si myslí, že se Sebastian zbláznil, když ale sama poznává lidi, kteří dokážou věci přesahující lidské chápání, začne názor měnit. Přichází na to, že dar zvláštních schopností představuje obrovské nebezpečí. Je totiž mocným lákadlem pro ty, kteří ho chtějí zneužít ve svůj prospěch. A Rose je pravděpodobně v rukou jednoho z nich...

Určite vám stačí, že som bol zapredaný už len pri zmienke Viktoriánskeho Londýna...


Sherlock Holmes od Arthur Conan Doyle

Novelou Štúdia v krvavočervenom sa začínajú dobrodružstvá najslávnejšej detektívnej dvojice všetkých čias, Sherlocka Holmesa a doktora Watsona. Doktor Watson si po návrate z aktívnej vojenskej služby hľadá byt. Sherlock Holmes zase hľadá spolubývajúceho. Dohoda uzavretá medzi mužmi sa zdá byť obojstranne výhodná. No ak si doktor Watson myslel, že život na Baker Street 221B bude plynúť pokojne a hladko, mýlil sa. Netreba ho však ľutovať. Veď vďaka jeho zápiskom sa môžeme nechať zatiahnuť do vyšetrovania nevysvetliteľných vrážd a následne, v príbehu Podpis štyroch, do prípadu nezvestného dôstojníka. Čitateľovi sa črtajú príjemné vyhliadky na ďalšie záhady, jeden stratený poklad a jeden poklad nájdený. Nakoniec sa doktor Watson môže pokladať za šťastlivca.

Už dlhšie som si chcel prečítať presláveného Sherlocka, a keďže nové vydanie je ešte aj k tomu pekné, myslím, že je to dokonalé čítanie na jeseň...či?


Divotvůrce od Sebastien de Castell

Magie je zrádná hra! Kellen je pouze několik okamžiků od svého prvního magického souboje a čtyř zkoušek, které z něj mají udělat divotvůrce. Je tu však jeden problém: jeho magie je slabá. Jste-li zavěcenci Jan’Tepu a blíží se vaše šestnácté narozeniny, měli byste být připraveni prokázat své magické schopnosti. Buď to, nebo mít v záloze nějaký zázrak. Jenže Kellen nemůže spoléhat ani na jedno z toho. Nezdědil totiž žádné magické nadání a nemá tedy výjimečné schopnosti jako ostatní. Ví, že bude muset použít pár triků, aby nezneuctil svou rodinu a nestal se sha’tepským sluhou. A tak, když do městečka přibyde rázná a přímočará cizinka, Kellen je samé ucho. Ferius Parfax je ostřílená světačka, vyhnankyně, kterou musí uživit bystrý rozum a tři balíčky karet. A s kartami, které mu rozdal nemilosrdný osud, se Kellenovi bude hodit každá pomoc. 

Milujem fantasy, kde mágie je poňatá takou hravejšou témou, do ktorých sú zapojené kartové hry...úprimne, nechápem ani sám, prečo sa mi tá kombinácia páči (kartové hry plus fantasy rovnása Winner's curse, ak hľadáte niečo také), ale na toto sa riadne teším! Podľa ohlasov to bude supr počteníčko!


Krverůž od A.G.Howard

Sedmnáctiletá Rune je velmi nadaná operní zpěvačka, která ale kvůli svému talentu velmi trpí. Její matka ji pošle na uměleckou konzervatoř do Francie v naději, že jí odborníci budou schopni pomoci. Avšak proslýchá se, že v budově školy straší fantom ze známého románu. V KrveRůži se Rune seznámí s maskovaným Thornem, nedostižným houslistou, který ji učí zpívat ve snech, jež se zdají skutečnější než realita, a který ví, kdo dívka je a co provedla. Oba po nějaké době zjistí, že je pojí cosi nadpozemského, a zamilují se do sebe. Když ale vyjde najevo, komu Thorn slouží, bude se muset rozhodnout: Zničí Rune, nebo bude čelit zlobě fantoma této opery, jedinému otci, kterého kdy poznal?

Gotické prerozprávanie známeho Fantóma opery. Znie to veľmi zaujímavo, no ohlasy sú veľmi, veľmi rozporuplné. Som zvedavý, čo na to budem vravieť ja, nakoľko sériu o Alici od autorky zbožňujem, hoci som ju ešte stále nedočítal (pokojne mi jednu vylepte. fác!)


Čítali ste niektorú z vyššie uvedených kníh? Aký máte naň názor?
Máte na svojom TBR zozname aj vy tieto knihy?
Chystáte sa ich v blízkej dobe čítať?
A čo čítate práve teraz?

2 komentáre:

 1. Musíš čítať Roseblood/Krveruž! To jednoducho musíš a bude sa ti to páčiť, tak som sa rozhodla. Potrebujeme v klube viac ľudí, ktorým sa to páči. Podľa mňa bola dokonalá, ešte viac creepy a gothic ako Alica, aj keď to nie je úplne prerozprávanie... uvidíš. A maj načítaného Fantóma :D
  Na Píseň zimy a Toto je náš príbeh sa aj ja neskutočne teším, hlavne na píseň, lebo na to som počula veľa dobrých ohlasov. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ešte viac creepy a gothic než Alica? :D Tak to som ešte viacej zapredaný :D:D Fantóma mám už dlho stiahnutého v mobile, tak snáď sa k tomu dostanem :-)

   Odstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!