utorok 31. októbra 2017

Päť filmových tipov, ktoré vás zaručene dostanú do Halloweenskej nálady


Prajem všetkým krásny Halloween! Aj vy ste človek, ktorý miluje Halloween a je neskutočne smutný z toho, že sa tu neoslavuje, tak ako ja? Nuž, tak určite mi dáte za pravdu, že stráviť Halloween pozeraním tématických filmov je jednoducho skvelý nápad. Dnes vám predvediem päť mojich filmových typov, ktoré by podľa mňa mali splniť to halloweenske kúzlo. Takže si pripravte pukance a horúcu čokoládu, zastrite okná a zababušte sa do pohodlnej deky. A ešte predtým než začneme - nie, nemusíte sa báť, v zozname nebudú horory. Nemám ich až tak v láske.


No tak, musíte uznať, že táto starina o troch smiešne vyzarújich bosorkách je priam dokonalá na halloweensky čas. Nielenže to má tu správnu atmosféru a ten starý štýl dodáva tomu istý šmrnc, naviac zažijete pritom ten euforický príval nostalgie a smútku z toho, ako to rýchlo letí a ako veľmi rýchlo starnete.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hocus pocus gif

Tima Burtona totálne zbožňujem, je to môj asi najobľúbenejší tvorca filmov, hotový génius. Jeho filmy majú to kúzlo, že sú rozprávky, pretože majú v sebe tie rozprávkové myšlienky, no zároveň je príbeh podaný štýlom, z ktorého máte husiu kožu. Medzi moje obľúbené patrí napríklad aj Mŕtva nevěsta, ktorú by som mohol pozerať snáď stále a ktorú počas písania článku aj sťahujem, pretože ju nechcem pozerať v tej crappy kvalite online. Nevěsta je stvorená pre Halloween. Mne sa na tom páči, že to nie je dlhý film a presne tak ako ostatné burtonovky, aj táto je rozprávkou podanou trochu gotickejším spôsobom.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt corpse bride gif

Ááááá...ďalšia burtonovka, ľudia. Nebojte, v tomto článku je to posledná, pretože inak by som vás zaspamoval k smrti.
Temné tiene je ďalší film, o ktorom si myslím, že je na halloweensky čas ako ušitý. Hviezde herecké obsadenie, príbeh je inšpirovaný mydlovou operou rovnakého názvu. Čo ponúka? Nuž, typické halloweenske postavy, ako je upír, vlkolak, šialená doktorka a bosorka, ale sú v trošku oživenejšom prevedení. Film má skvelú estetiku, nenudí a niekedy aj vyčarí na tvári úsmev. (Hlavne v scénkach, kedy sa Johnny Depp ako oživený upír prechádza po meste, ktoré je zaplnené autami a on chudák nechápe, čo sú zač.)


Tak toto už je odporúčanie na neskorú hodinku,kedy ste už hotoví so všetkými halloweenskymi príbehmi a máte chuť si nakoniec pozrieť niečo temné a mrazivé, so solídnym príbehom. Purpurový vrch je jeden z mojich najobľúbenejších filmov, a keďže tvorcom je ďalší génius Del Toro, niet sa čo ani čudovať. Ak hľadáte kvalitný film s kvalitným príbehom, neváhajte a siahnite po Purpurovom vrchu. Čo ponúka? Nuž, ako prv chcem povedať, že Vrch nie je horor. Veľa ľudí očakávalo, že budú mať pocikané gate, ale tak to nie je. Film je zaradený do žánru "gotická romanca" a keby ľudia boli trošku, vážne trošku inteligentnejší, uvedomili by si, že gotika je taký podivný žáner, kedy dostanete horor bez hororu. Purpurový vrch je duchársky príbeh o láske medzi ašpirujúcou spisovateľkou a baronetom, zatiaľ čo v pozadí bdie záhadná a temná minulosť. Ako som spomínal,je to kvalitný príbeh s dokonalým štýlom a ja som si vychutnal každú jednu minútu. A k tým strašidelnejším scénkam - tie ma vyľakali ešte väčšmi než ma dokážu vyľakať niektoré horory, takže hater back off.Disney je miesto klišé prvkov a nášho detstva, no v konečnom dôsledku môžem povedať, že práve Disney je tým dôvodom, prečo som začal odmalička milovať halloween a prečo ho milujem dodnes, a prečo milujem filmy, ktoré sa okolo toho točia. Disney má skvelé halloweenske filmy, aj keď som spomínal,väčšinou sú plné klišé a ešte väčšieho klišé. No to je to, čo na týchto filmoch milujeme, no nie? Aj vianočné filmy sú plné klišé a napriek tomu ich zbožňujeme. Medzi moje odporúčania patria napríklad Halloween town, znovu klišé starina, ktorá vám privedie nostalgiu; príbehy o duchovi Casper, potom napríklad Moje chúva je upírka či Girl vs. monsters. Všetky sú to klišoidné disneyovky, ale disney akosi vždy vedel vystihnúť tú čarovnú halloweensku atmosféru.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt halloween funny gif

A čo vy a vaše Halloweenske filmové odporúčania?
Videli ste uvedené filmy? Čo na ne vravíte?
Máte ešte nejaké odporúčania, ktoré nie sú v tomto zozname?
Čo pozeráte vy počas Halloweenu?
Strávite Halloween pozeraním filmov, alebo máte v pláne niečo iné?

2 komentáre:

 1. Och bože! Konečne niekto kto má rád Purpurový vrch. Už som si myslel že som jediný. Tim Burton je láska! Milujem hlavne Ospalú dieru ktorá je dokonalá. A moju milovanú Alicu. Škoda že aj dvojku nemal na starosti on. Nedopadla by tak ako dopadla.
  Super článok!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áááá, Ospalá diera je topka! :D Alica, to je teda srdcovka.. a máš pravdu, že s tou dvojkou to bola škoda. Mne sa páčila aj tak, ale bolo tam vidieť, že to nemá ten burtonovský šmrnc.
   Ďakujem! ;)

   Odstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!