piatok 29. decembra 2017

Novoročný read-a-thon!

Dobre viete, že milujem readathony. A keďže sa na Slovensku akosi nerobia (aspoň sa to ku mne nedostáva), tak som jeden taký zorganizoval, ak si pamätáte, cez prázdniny. Trval 24 hodín (pretože tie ja osobne najviac milujem, u tých dlhších si čítanie vždy lenivo nechávam až na poslednú chvíľu) a bola to jednoducho sranda, plus sa vás zapojilo celkom dosť. A dobre viete, že už vtedy som povedal, že zorganizujem ďalší. Lenže kedy? Ak bola nejaká príležitosť, neznela celkom eňo-ňuňo a vedel som, že sa nezapojí až toľko ľudí, no keď prišiel december, povedal som si, že MUSÍM zorganizovať čítací maratón. Nielenže (aspoň si myslím) každý má aspoň ako také voľno počas týchto dní, no osobne na začiatku januára čítam najviac. Príde nová čítacia výzva a keďže sú v januári ešte stále prázdniny, snažím sa prečítať čo najviac, aby som mal akúsi rezervu v prípade, že niekedy v roku nebudem čítať. Keďže ja osobne prvého januára budem čítať ako odušu, tak prečo to neurobiť spoločne?!


K E D Y   S A   K O N Á?

Viem, že ste si to všetci domysleli, ale nech to má nejakú hlavu a pätu, takže: Novoročný čítací maratón sa bude konať 1. januára roku 2018 (konečne sa 2017 skončí, neviem prečo, bol to nahovno rok), od polnoci do polnoci, čiže bude trvať 24 hodín, respektíve iba ten jeden deň. Mám taký pocit, že na Silvestra asi bude väčšina z vás doma a že budete ho tráviť leňošením, pozeraním televízora a budete čakať na polnoc, aby ste si mohli pripiť na nový rok. A keďže budete určite čulí, hneď sa môžete pustiť do čítania! Ja osobne sa veľa vtedy nenaspím, nakoľko s rodinou čakáme na polnoc a potom ešte dlho pozeráme tie šity v telke a potom sa mi nechce aj tak spať, takže ja budem určite čítať :-)

A K O   V Y Z E R Á   M Ô J   T B R?

Počas tohto maratónu budú prioritou e-knihy, ktoré mi už veeeeeľmi dlho oxidujú v mobile. Sú to väčšinou teda poviedky, poprípade novely, alebo iné zbierky, napríklad rozprávok či bájok. Budú sa mi teda rýchlo čítať (čo sa mi na čítaciu výzvu veľavravne hodí, iste) a ak mám byť úprimný, nemyslím si práve, že načítam veľa z fyzických kníh, nakoľko sa maratón začína od polnoci (a trvá do polnoci) a vždy keď čítam v noci knihy, tak ma neskutočne pália oči. Nevedno však prečo, nie je to tak pri mobile. (irónia dnešnej doby.) Takže som si takmer na sto percent istý, že budem čítať iba to, čo mám v mobile, nech sa toho konieckoncov konečne zbavím, ale v prípade, že si chcem poťažkať reálnu knihu, tak tu mám Búrku v impériu od pani Maasovej. 
Aké knihy ma však čakajú v mobile?

1. Gaimanovky
Neila Gaimana a.k.a majstra v písaní som si v poslednej dobe neskutočne zamiloval. Jeho príbehy sú úžasné a čítajú sa jedna radosť, akiste viete. Preto sa mi v mobile objavilo hneď niekoľko titulov, ktoré som si dovolil stiahnuť z internetu. Boh žehnaj ľudí, ktorí to tam dávajú. Inak, okrem týchto troch mám stiahnuté ešte ďalšie jeho staré komiksy, ale keďže sú staré, tak sú tak divne naformátované, takže neviem, či budem môcť prečítať aj tie, avšak dúfam, že áno.

2. Komiksy a grafické novely
Séria Weird things customers bla bla bla mi oxiduje v mobile už hodne dlhú dobu, Deep dark fears vyzerá neskutočne (na to sa z týchto najviac teším) a tri komiksy z univerza Avengerov a Jessici Jones som náhodou objavil na amazone, celkom zdarma. Ja komiksy môžem a zdarma veci tiež. Niet o čom diskutovať. Bodka.

3. Knihy, ktoré som našiel zadarmo
Keďže som dostal na Vianoce nový mobil (vážne som ho už potreboval), tak som si nanovo musel stiahnuť aplikácie, medzi nimi bola aj kindle, teda čítačka kníh. Neviem ako som sa dostal do obchodu, no randomne som prehľadával knihy zadara, keď som pritrafil na tieto krásky. Vianočné knihy síce budem čítať neskôr, ale nevadí, konečne sa k ním dostanem.S folklórom a mytológiou takisto, do mytológie som sa chcel pustiť hrozne dlhú dobu, len som nevedel kde začať, takže tak.

4. Pani Bardugo a iné
Atticusa sledujem na ig už neskutočne dlhú dobu, talentovaný človek - a kto by to povedal, je to chlapec! Klobúk dolu pred ním, jeho z týchto "novodobých" básnikov milujem asi najviac. Keď vydával svoju prvú zbierku, jej prečítanie sa pridalo na zoznam mojich povinností. Feministická knižôčka We should all be feminists sa v tejto dobe vďaka prekladu znovu dostáva do povedomia,tak som si povedal, že sa s tým oboznámim aj ja. Feminizmu dávam lajk a konečne budem vidieť "čo na tom všetci vidia". (čo je veľmi častá veta pri literatúre, napodiv.) No a potom je tu pani Bardugo. Shadow and bone, škandál, Vrania šestka super duper kniha. Language of thorns ma zaujalo už v prvý deň jej vydania to hlavne kvôli dizajnu. Už som stihol prečítaj aj prvú poviedku a síce nebola svetoborná, všeobecne mi je úplne jedno, či sa mi kniha rozprávok bude páčiť alebo nie, chcem ju raz aj tak mať doma, lebo je krásna. Tá obálka! Tie ilustrácie! V najbližšej dobe si ju musím kúpiť.

A čo vy? Strávite Nový rok so mnou, teda s knihami a ich čítaním?
Zúčastníte sa maratónu?
Ak áno, ako bude vyzerať váš tbr zoznam?
Je tam aj niektorá z kníh, na ktoré sa chystám ja?
Čítali ste niektorú z nich? Ako sa vám páčila?
 instagramfacebookpinterestyoutubetwitterinstagram

4 komentáre:

 1. Ty mi čítaš myšlienky! ♥ Včera som rozmýšľala nad niečim podobným a teraz, keď som narazila na tvoj článok, som si povedala, že do toho znova musím ísť :) Zrejme si read-a-thon dám presne dnes s tebou, keďže kvôli petardám a ohňostrojom by som ešte veľmi dlho nemohla zaspať, a aspoň pekne odštartujem nový rok. Čo sa týka môjho TBR, bude to zrejme také námatkové, no plánujem zhltnúť 2 a zrejme aj 3 časť Harryho, a možno sa nakoniec taktiež pustím do Búrky v impériu, ktovie. :D Každopádne ti prajem krásny koniec roku 2017 (si veľmi jedinečný človek, pretože skoro všetci moji blízki ho označili za vydarený) a veľa šťastia do toho nového! Dúfam, že sa nám ten read-a-thon vydarí :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som neskutočne rád, že si sa zapojila a taktiež prajem krásny nový rok, hoc oneskorene! :D :D

   Odstrániť
 2. Kiežby som tak mala čas venovať celý deň čítaniu... Ale bohužiaľ, skúšky prichádzajú a ja asi neprečítam nič zábavné za celý január.
  Teda, dnes som dočítala druhý diel Magnusa Chasea, ale to už bolo fakt posledné čo som si dovolila, lebo fakt nič nestíham. Niekedy by som ale určite readathon chcela skúsiť.
  Z kníh z tvojho TBR som nečítala asi nič okrem Vianočnej koledy od Dickensa, keď sme to kedysi dávno hrali ako predstavenie na základnej :D A súhlasím, Language of Thorns má neskutočne krásny dizajn.

  http://book--hoarders.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Úprimne dúfam, že skúšky budeš mať čoskoro z krku...Magnusa Chasea mám neskutočne dlho v tbr, tak snáď sa k nemu raz dostanem aj ja! :D

   Odstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!