nedeľa 10. decembra 2017

Vianoce trochu inak | Knižný advent

A sme tu znova, zasa pri ďalšej časti z Knižného adventu. Samozrejme, ešte kým začnem, chcem vám všetkým zaželať krásnu druhú adventnú nedeľu, vychutnajte si ju plným dúškom a spravte si nejaký pekný program,ktorý vás pohladí na duši. (za túto vetu som na seba pyšný, celkom pekná, nemyslíte? :D) Ešte jedna a budú tu Vianoce, tak poďme si čakanie skrátiť ďalším článkom! Pre dnešnú adventnú nedeľu to bude tag, ktorý som sám vytvoril a bude sa týkať "netradičných Vianoc", tak snáď vás otázky zaujmú a inšpirujú.

1. TROPICKÉ VIANOCE: ÁNO ČI NIE?

Neviem ako vy, ale mňa celkom fascinuje (a ani neviem prečo) letné počasie spojené s Vianocami. Predstavme si také Mexiko, doma Vianočný stromček, svetlá svietia a pečivo vyvoniava na všetky strany...a za oknom slnko, vnútri horúčava a vy v plavkách. Áno, tí ľudia tam sú na to zvyknutí a je to pre nich asi normálka a síce ani mi tu niekedy nemáme tie najbelšie Vianoce, neviem si predstaviť tieto sviatky bez zimy - ale asi to je iba sila zvyku. Osobne by som však raz v mojom živote chcel stráviť dovolenku práve v krajinách, kde i cez Vianoce môžete ísť von sa opaľovať a ísť na kupko. Ako som povedal, nevediac prečo ma to fascinuje.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt christmas summer funny gif

2. VIANOCE BEZ DARČEKOV

Áno, Vianoce nie sú o darčekoch. Sú o rodine, sú o pohode, sú o voľne, o voľnom čase, o oddychu, o relaxe, o vianočných filmoch, o jedle a prejedaní, navštevovaní sa a o ozdobách. A o ešte kopu ďalších vecí, medzi ktorými sú však aj darčeky. Nie som ten typ človeka, pre ktorého sú najdôležitejšie darčeky ale popravde, neviem si bez nich predstaviť Vianoce. Som na ne odmalička zvyknutí a podľa mňa patrí k tomu tá radosť z niečoho, čo dostanete od druhého. Avšak ako s prvou otázkou, aj tu by som to akoby chcel raz v mojom živote vyskúšať. Boli by Vianoce bez darčekov iné? Možno áno, možno nie, ktovie. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt christmas without gifts funny gif

3. VIANOCE NA DOVOLENKE/MIMO DOMOVA

Poznám niekoľko ľudí, ktorí chodia aj na Vianoce na dovolenku - čiže sviatky strávia niekde inde. Popravde, k týmto otázkam budem mať asi ku všetkým taký vzťah, že by som rád to niekedy vyskúšal, pretože rád skúšam nové veci a rád "porušujem" stereotyp, ale skôr niečo, čo je ustavične také isté. Napriek tomu si však vzápätí nedokážem predstaviť Vianoce bez toho, aby som ich strávil doma. Nedokážem si predstaviť, ako sedím v nejakom dajme tomu prenajatom penzióne alebo v nejakej chatke, vzadu svieti stromček a ja večeriam štedrovečernú večeru. Neviem si to predstaviť. Ak si mám predstaviť Vianoce, predstavím si ich doma.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt christmas summer funny gif
úplne nesúvisiaci gif, ale yolo

4. VIANOCE BEZ VIANOČNÝCH FILMOV

Oh, tak toto striktne odmietam! Priznávam, nemám rád Perinbabu a Mrázika a ani jedno som jakživ nevidel, možno z každého iba pár minút. Nielenže ma to nijako nepriťahuje, ale Mrázik mi navyše pripadá ako horor skôr ako rozprávka. Keď si predstavím, ako ku mne príde nejaký starý dedo a pýta sa ma, či mi je teplo, nuž, nie je to najkrajšia predstava. Ale tak keď si zoberieme, každý vianočný film je niečím strašne cheesy a možno preto ich aj milujeme.
Ja milujem vianočné filmy. Každý rok pozerám Sám doma, bez toho si neviem Vianoce predstaviť rovnako ako bez stromčeka či bez svetiel. Teším sa, keď je v telke Vianočná koleda a milujem, milujem a ešte raz milujem pravé americké vianočné komédie. Sú pekné, smiešne a ja ich absolútne zbožňujem, nehovoriac o tom, že najradšej mám komédie o američanoch závislých na vianočných ozdobách a o tom, ako sa medzi susedami predbiehajú v tom, kto bude mať krajšiu výzdobu. Všetko sa to skončí pohromou a napokon sa to šťastne skončí, ako inak, ale tieto filmy zbožňujem. Čoby to boli Vianoce bez vianočných filmov?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt christmas movies funny gif

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mistletoe png

Ako vidíte, tag ma iba štyri otázky, takže dúfam, že zaujme čo najviac ľudí - pokojne ho môžete použiť aj keď nie ste zapojení do Knižného adventu, pretože priznám sa, zaujíma ma, ako zmienené otázky budete vnímať vy a aký máte na ne pohľad. Ja sa s vami na dnes lúčím a prajem krásny zvyšok striebornej nedele!
 instagramfacebookpinterestyoutubetwitterinstagram

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý váš komentár a názor!