nedeľa 28. januára 2018

On My Wishlist | #1

Ahojte, všetkým prajem krásnu nedeľu! Neviem prečo, no ešte len teraz som si uvedomil, že na tomto blogu okrem recenzií už nič takmer nie je pravidelné. (vážne si neviem akože spomenúť.) A keďže som dnes (priznám sa) nechcel písať siahodlhé články, pretože chcem písať ešte svoje, tak som sa rozhodol práve pre wishlist, ktorý by snáď mohol byť každý mesiac. Kníh do zoznamu tbr pribúda a pribúda, tak prečo nie?


T H E   C R U E L   P R I N C E

34948440

Knižka vyšla iba prednedávnom, no zdá sa, že stihla obletieť už takmer celý svet. Temné zvrátené fae, Holly Blacková a super-duper obálka, samozrejme, že som knihu pridával do tbr úplne okamžite. Ak čítate, sem s názormi.

Jude was seven years old when her parents were murdered and she and her two sisters were stolen away to live in the treacherous High Court of Faerie. Ten years later, Jude wants nothing more than to belong there, despite her mortality. But many of the fey despise humans. Especially Prince Cardan, the youngest and wickedest son of the High King. To win a place at the Court, she must defy him–and face the consequences.In doing so, she becomes embroiled in palace intrigues and deceptions, discovering her own capacity for bloodshed. But as civil war threatens to drown the Courts of Faerie in violence, Jude will need to risk her life in a dangerous alliance to save her sisters, and Faerie itself. 


V Č E L Í   K R Á L O V N A

31408890

Kúzelno-divný magický realizmu s anotáciou, ktorá tvrdí, že toto jednoducho budem milovať. Dúfam, že sa k tomu čo najskôr dostanem, lebo inak to už ani nevydržím!

Láska a ztráta, magie a záhady, vina a odpuštění. Neobyčejný příběh o tom, že tvář, kterou ukazujeme světu, se vždy liší od toho, kým skutečně jsme. Všichni vědí, že Kostispáry jsou podivné místo. Jsou totiž plné spár - takových, které vás zachytí i těch, jimiž se můžete propadnout a zmizet navěky. Takže když zmizí mladá a krásná Roza, nikoho to moc nepřekvapí. Není první ani poslední, kdo od bratrů O'Sullivanových utekl. 
Finn O'Sullivan ale ví, že to bylo jinak. Roza byla unesena nebezpečným mužem, jehož tvář si nedokáže vybavit. Ale lidé i policie mu už dávno přestali věřit. A jeho brácha Sean? Ten nemá daleko k tomu, aby na plnou pusu řekl to, co si beztak všichni myslí. 
Že je to všechno Finnova chyba. Silný příběh zasazený do prostředí malého města s podivnou atmosférou má skvělé ohlasy od čtenářů i kritiky a získal již několik literárních cen.


T H E   E X T I N C T I O N   T R I A L S

34865995

Vôbec ma od kniha neodrádza fakt, že sú to Hry o život s drobným, korenistým twistom - s dinosaurami. Ak táto kniha stojí zato, bude to megapeckové.

In Stormchaser and Lincoln's ruined world, the only way to survive is to risk everything. To face a contest more dangerous than anyone can imagine. And they will do anything to win. But in a land full of monsters - human and reptilian - they can't afford to trust anyone. Perhaps not even each other...

A čo vy? Ako vyzerá váš tbr zoznam?
Čítali ste niektorú z týchto kníh? Čo na ne hovoríte?
Aj vy sa na nich chystáte? 
Zaujali vás nové tituly svojimi obálkami a premisami tak ako mňa?
 instagramfacebookpinterestyoutubetwitterinstagram

3 komentáre:

 1. Já mám obrovský to-read seznam na Goodreads, ale taky jsem přemýšlela, že bych to čas od času mohla zahrnout do článku, třeba se někdo inspiruje :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hej, hej, a aspoň nazbieraš názory, či to stojí za to xd

   Odstrániť
 2. Môj TBR zoznam je teda riadne dlhý a to sú len knihy, čo už mám doma :D Tie zvyšné radšej ani nechcem počítať.
  Z týchto kníh som nečítala ani jednu, a počula som len o Cruel Prince (ako už asi skoro každý). Všetky znejú tak, že majú potenciál byť fakt skvelé ak sú dobre napísané :D Ktovie, možno po niektorej jedného dňa siahnem.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!