nedeľa 18. februára 2018

Päť knižných obálok, ktoré naozaj stoja za to

Krásnu nedeľu všetkým! Keďže som tu mal kedysi na blogu článok o tých najškaredších obálkach, aké som kedy videl, na dnes som sa rozhodol, že vám tu zasa predvediem obálky, z ktorých si nedokážem odtrhnúť oči - veď sami uvidíte, aké sú krásne. Všetky sa týkajú nových/alebo pripravovaných kníh, no snáď hádam nevadí. Pretože naozaj, naozaj stoja za to.


5. A C E  O F  S H A D E S
A M A N D A   F O O D Y

30238163

Kniha o hazardných hrách, to je všetko, čo o nej viem. Nielenže má celkom jednoduchú obálku, no milujem tú červenú farbu, to pozadie, ten font a tá pyramída z kariet je fakt super, nehovoriac o tom, že vrhá tieň budov. Super nápad, ešte lepšie spracovaný.


4. T H E  D E F I A N T
L E S L E Y   L I V I N G S T O N

34032775

Milujem Staroveký Rím a všetko, čo je s ním spojené, takže prvá kniha mi neunikla a hoc viem o nej už veľmi dlho, ešte som sa k nej nedostal. Ak ste ju čítali, budem rád za každý váš názor, keďže to vyzerá fakt sľubne.
A Defiant je pokračovanie. Milujem obálky typu ako Ace of Shades, no ešte väčšmi milujem obaly, ktoré vyzerajú ako dajaký plagát na super-duper film. A táto práve tak vyzerá. Gladiátorky, iskry, kinematický look, no úžasné.


3. A S  S H E  A S C E N D S
J O D I   M E A D O W S

35429996

Keď obálka na prvý diel tejto novej série po prvý krát uzrela svetlo sveta, bol som okamžite sold. Aj napriek tomu, že o sérií neviem až tak veľa, pretože nerád čítam tie detailné anotácie (mám rád, keď o knihe viem naozaj to najmenej), vyzerá fakt super a určite si ju čoskoro prečítam, tak dúfam, že ma nesklame. 
No a teraz vyšla obálka na dvojku, ktorá je ešte krajšia než tá predchádzajúca. Nielenže obal vyzerá znovu ako plagát k nejakému high fantasy filmu, tá scenéria sa mi veľmi páči a ten dračí chvost ma vždy dostane.


2. D R E A D  N A T I O N
J U S T I N A   I R E L A N D

30223025

Na túto knihu sa nesmierne, nesmierne veľmi teším a len čo vyjde si ju určite prečítam, lebo inak sa to nedá. Hoc neviem, znovu, do detailov, o čo presne ide, viem však, že je to história v crossovere so zombiami. No čo viac si priať? Úprimne dúfam, že to bude napínavé a akčné čítanie, lebo by to bola fakt že veľká škoda. Ale poďme k obálke.
Áno, je pravda, že vyzerá narozdiel od tých predchádzajúcich oveľa jednoduchšie a akosi "obyčajnejšie". No mne sa na nej páči práve to. Tiež to vyzerá ako nejaký plagát, tá vlajka v pozadí s dievčinou so zakrvavenou zbraňou v ruke vyzerá epicky. A páči sa mi to farebné prevedenie, ten font tam pasuje ako vyšitý a celé to má taký faded efekt, z ktorého som vážne namäkko. Dajte mi tú knihu, okamžite.


1. O N C E  A  K I N G
E R I N   S U M M E R I L L

37570601

Tretí diel v sérií Clash of Kingdoms, ktorého diely Ever the Hunted a Ever the Brave majú podobne krásnu obálku a určite neušli vašej pozornosti. Hoc som z čitateľských rozporuplných názorov v úplných rozpakoch a necítim až také veľké nutkanie si tieto knihy prečítať, musím sa pokloniť dizajnérovi, ktorý vytvoril tieto obálky pretože je radosť sa na ne pozerať. Hoci príbeh nevyzerá nejako veľkolepo a skôr mi pripadá, že ide o ďalšiu priemernú ya high fantasy knihu, autorka mala na obálky neskutočne veľké šťastie a obálka na túto tretiu knihu sa mi páči zatiaľ najviac.

A aké obálky bodujú vo vašom zozname tých najkrajších?
Súhlasíte s mojim výberom?
Tešíte sa na niektorú z týchto pripravovaných kníh?
Čítali ste prvé diely, ktorých pokračovania sú Defiant a As she Ascends?
Aký máte na ne názor?
 instagramfacebookpinterestyoutubetwitterinstagram

2 komentáre:

 1. No ten článok o najškaredších obálkach idem nájsť, chcem sa pobaviť :D :D
  Z týchto obálok sa mi veľmi páči Ace of Shades aj Once a King - tam som si dokonca šla pozrieť aj tie ostatné obálky, keďže som o tejto sérii ešte nepočula a fakt sú všetky super :D
  Ja osobne nemám veľmi rada obálky, kde sú takí realisticky vyzerajúci ľudia, resp. fotky. Keď už,tak skôr len nejakí kreslení :D Skôr preferujem také nejaké minimalistické, štýlové, pekný font a farby.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. S tými fotkami úplne súhlasím, nemám rád, keď na obálku niekto vycapí tvár hlavnej postavy. Vždy mi príde, že už si tú postavu ani nejako inak nemôžem predstaviť :D

   Odstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!