nedeľa 1. apríla 2018

Fancastujem knižné postavy! | 1

V poslednej dobe som sa o blogu cítil trochu nanič. Hlavne kvôli tomu, že kedysi to bolo kreatívne miesto, všade samé nápady, veď to poznáte, a teraz iba recenzie, sem-tam nejaký suchý článok a dlho som premýšľal, ako blog znovu oživiť a urobiť z neho niečo lepšie. Hoci toto nijako blog nezlepšuje, prišiel som na nový typ článkov, ktoré vás snáď zaujmú, lebo ja som z toho celkom nadšený. O čo ide? Nuž, ako iste už mnohí viete, v takomto článku vám predstavím niekoľko knižných postáv, ku ktorým však priradím nejakú tvár známeho herca/herečky, ktorý sa podľa mňa na postavu hodí. No čo, zhodneme sa v niečom?


1. T R Ó N   Z O   S K L A  -  C E L A E N A   S A R D O T H I E N


Už od prvého momentu, čo som otvoril knižku Trón zo skla, som vedel, že Celaenu musí hrať Cara Delevingne. Nie je najlepšia herečka na svete, áno, viem, ale ja som jej veľký fanúšik, ja ju jednoducho milujem a celý ten jej "sass". Vždy keď vidím niekde na nete fancasting Celaeny a nie je tam Cara, poriadne ma to sklame, lebo podľa mňa je ako zrodená byť Celaenou! Podľa mňa by ju zahrala skvelo a tá tvár mi v tomto prípade k postave padne ako vyšitá! 


2. I L L U M I N A E   -   E Z R A   M A S O N

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt colton haynes

Tak ako v prípade Celaeny je Cara pre mňa ako vyšitá na jej stvárnenie, tak aj u Ezry so známej scifi vesmírnej jazdy Illuminae je podľa mňa dokonalý herec Colton Haynes. Môžete ho poznať so známych seriálov ako sú Arrow, Teen wolf či American Horror Story, ktoré som ja ako jediné z týchto troch videl a je to super herec, plus sledujem ho na instagrame a vyzerá ako fajn človek, no tom iba zasa kecám. Ak bude Illuminae niekedy zfilmované (a to by rozhodne malo!), Colton by bol skvelým Ezrom. (Ehm...to mi práve pripomenulo ako veľmi milujem tú knihu, ten príbeh, tie postavy. V blízkej dobe si určite musím urobiť re-reading a pustiť sa do Geminy.)


3. I S K R A   V   P O P O L E   -   V E L I T E Ľ K A

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tilda swinton

Kniha ma absolútne očarila, autorka je vážne skvelá, no vydavateľstvo, ako to už na slovensku býva, sa doslova, prepáčte za výraz - ale je to tak -, vysralo na pokračovania aj napriek tomu, že kniha mala celkom úspech. (Aspoň teda z môjho pohľadu.) Kniha je plná fantastických postáv, ktoré si prejdú nejednou prekážkou...a taktiež plná zloduchov, ktorí majú temnoty v srdci až až. Jedna z nich je Veliteľka (The commandant), ktorá je krutá do špiku kostí. Len čo som túto krutú ženu na prvej stránke spoznal, ihneď som si ju spojil s úžasnou herečkou Tilda Swinton. Nielenže je Tilda absolútne dokonalá v zobrazovaní zloduchov (Ľadová kráľovná z Narnie, napr.), dokonca aj autorka sama si ju zobrazuje pri písaní Veliteľky. Takže úplne na jednotku.


4. T R Ó N   Z O   S K L A   -   L Y S A N D R A


A znovu sme pri tejto sérií. Hoci sa Lysandra objaví až v sérií neskôr, stane sa jednou z najhlavnejších a zároveň aj najobľúbenejších postáv série. Pre túto badass dievčinu, ktorá sa rada premieňa na leoparda, by podľa môjho názoru bola skvelá tvár herečky Phoebe Tonkin, ktorú určite poznáte zo seriálov H2O či Upírske denníky. Hoci by bola pre Lysandru naozaj skvelá, ešte stále akosi pochybujem.


5. H A V R A N Í   C H L A P C I   -   R O N A N   L Y N C H

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt raven boys fancast

Moja obľúbená postava z celej série, čo mi pripomenulo, že tretí diel tejto úžasnej série je už v kníhkupectvách a ja ho ešte stále nemám (veľká hanba mi!). Ale...na nete som hľadal hercov, ktorí by sa na Ronana hodili (vyholení, chudí, takí tí tumblr chlapci), keď som náhodne prišiel k nejakému modelovi, ktorého už niekto fancastol. Dobrý výber, teda!

A čo vy? 
Máte aj vy zaradených k obľúbeným postavám nejakých hercov či herečky?
Súhlasíte s mojim výberom?

Alebo máte iné, lepšie fancasty?
 instagramfacebookpinterestyoutubetwitterinstagram

2 komentáre:

  1. S veliteľkou sa úplne zhodujeme! :D Ona je jedna z mála herečiek, ktoré viem priradiť k nejakej postave, inak radšej som fanúšik fan artov (škoda, že neviem kresliť) a hľadám fan art, ktorý sa najviac podobá mojej predstave :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tenhle nápad už jsem párkrát taky měla, ale zatím jsem se k sepsání článku nedostala. Cara mi na Celaenu docela sedí vzhledem, ale moc nefandím jejímu hereckému umění. Ale Lysandra, ta sedí skvěle :)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý váš komentár a názor!